Galerii ja video Postimees jõudis Suurelt Munamäelt joostes Tallinnasse (1)

Postimehe meeskond Tipust Topini võistlusel. Foto: Martin Pedaja
Postimees
Copy

Sel nädalavahetusel toimunud suurejooneline jooksupidu Tipust Topini jõudis õnnelikult finišisse Tallinnasse Piritale, kus kümneliikmelistel tiimidel tuli joostes läbida ühtekokku 337 kilomeetrit.

Laupäeva hommikul said Suure Munamäe tipus stardi rekordilised 130 võistkonda 1300 jooksjaga, kes palavat ilma ja lühikest ööund trotsides jõudsid õnnelikult Tallinna.

Teiste seas said keerulise jooksuga edukalt hakkama ka Postimehe tiim: Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap, Tartu Postimehe reporter Jüri Saar, Postimehe uuriv ajakirjanik Ülle Harju, Kanal 2 videostriimingu juht Andres Jakovlev, MM Grupi assistent Marina Sang, Postimehe front-end arendaja Enar Mustonen, maakonnalehtede küljendaja-kujundaja Lii Ranniku, Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba, Postimehe sotsiaalmeedia videosisu looja Jaan Vanaaseme ja Postimehe analüütik Helena Ruthe

«Kuigi tegin meile suhteliselt ambitsioonika ajalise plaani ja startisime suhteliselt lõpus 93'ndana 129 tiimi seas ehk alles kell 11 laupäeval, siis üllatuslikult paljud ületasid iseennast ehk jooksid tempoga, mida ka harrastajatel pole kerge järgi teha,» kommenteeris Postimehe tiimi kapten Aivar Reinap. «Mitmed meie seast ei olegi eriti jooksnud, vaid tegelevad muude füüsilist pingutust nõudvate aladega, kuid hea sportlik vorm võimaldas siiski korralikku jooksutempot kolmel jooksul kahe päeva jooksul hoida.»

Postimehe tiim Tipust Topini finišis.
Postimehe tiim Tipust Topini finišis. Foto: Martin Pedaja

Postimehes on mitmeid heal tasemel jooksjaid, kes harjutavad juba aastaid ja võistlevad erinevatel jooksuvõistlustel nii Eestis kui ka välismaal, kuid nii mõnegi jaoks ongi Tipust Topini jooks ainus jooksuüritus aastas, milleks siis tublilt treenitakse. Samas olid mitu head Postimehe jooksjat kas muude spordiüritustega seotud või ka vigastatud ehk kandepinda on ning võimalik oleks ka mitme jooksutiimiga osalemine.

Huvitavaks teeb jooksuürituse asjaolu, et meeskonnad peavad oma jooksjatega üle Eesti kaasa liikuma ja siis ajal, kui jookseb teine auto viie jooksjaga- tuleb sõita uued stardipaika, püüdes samal ajal puhata ja süüa. Eriti keeruline on see öösel, kus iga unetund on kulda väärt.

«Kui esimestel osalemiskordadel ei suutnud ma võimlapõrandal kuidagi uinuda, sest oli palju liikumist ja segavaid asjaolusid, sest saabusid üha uued jooksjad ja osad lahkusid, siis viimasel kahel aastal olen jäänud sügavalt magama ja ärgates siis üllatun, et mõne tunniga on saali tekkinud sadu jooksjaid ja ma ei kuulnud midagi,» kommenteeris Reinap.

Aivar Reinap Tipust Topini finišis koos osavõtja medaliga.
Aivar Reinap Tipust Topini finišis koos osavõtja medaliga. Foto: Martin Pedaja

Paar tundi uneaega on sellisel üritusel aga hädavajalikud energia kogumiseks. «Eks jooksjatel on oma rutiinid ja lemmikud jooksmise ajad - mulle näiteks meeldib varahommikul joosta, kuid sel korral mul hommikul joosta ei õnnestunudki, sest korraldajad paigutasid meid suhteliselt stardirivi lõppu. Pidin kaks jooksu jooksma päeval, kui oli juba suhteliselt palav ehk sellistes oludes ma kodus ikka jooksma ei läheks. Vägevamad emotsioonid on ööetappidel, kus päikeseloojangus või pimeduses või ka päikesetõusul jooksmine on ikka tõeline elamus imelistest Eestimaa kohtades, kuhu muidu ei satuks,» rääkis juba 10 aastat jooksmisega tegelenud Postimehe peatoimetaja asetäitja Aivar Reinap.

Seitse aastat on sellest olnud seotud siis Tipust Topini jooksuga, sest Reinap on osalenud sellel jooksul koos Postimehega seitse korda.

Vaata ka Kanal2 Reporteri videolõiku lõpuemotsioonidest:

Tagasi üles