Ministri jutt ei heiduta: Salm ei kavatse enne suve lõppu ametist lahkuda (2)

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Copy
Kantsler Kusti Salm, kaitseminister Hanno Pevkur ja kaitseväe juhataja kindral Martin Herem.
Kantsler Kusti Salm, kaitseminister Hanno Pevkur ja kaitseväe juhataja kindral Martin Herem. Foto: Teele Toova

Kuigi kaitseminister Hanno Pevkur (RE) sõnas täna, et kaitseministeeriumi kantsleri Kusti Salmiga usaldus puudub ning jõuga ta teda kinni ei hoia, kinnitas Salm, et ei plaani varem ametist lahkuda, vahendab ERRi uudisteportaal.

Kantsler Salm ütles pärast tänast kohtumist kaitseministriga, et jäi oma seisukohtade juurde, mis lahkumisavaldust esitadeski ning kuna vahepeal ei ole midagi muutunud, ei plaani ta varem ametist lahkuda. 

Kantsler selgitas, et ta usub, et tal on omajagu teadmisi ja kogemusi, mis tuleb nüüd detailselt uuele kantslerile üle anda. «Samuti on mul plaanitud juulikuusse mitmeid kohtumisi uue ametisse astuva kaitseväe juhataja kindral Andrus Meriloga, et sama moodi need asjad kõik korralikult üle anda.»

Salm tõrjus väiteid, justkui oleks ta tegevus ajendatud Reformierakonna sisevõitlusest täitmaks peaminister Kaja Kallase tõenäolise Euroopa Liidu ametisse mineku järel tühjaks jääv positsioon. «See on kaitseminister Pevkuri tõlgendus,» sõnas Salm ja lisas, et ta on oma lahkumise põhjuseid ministrile korduvalt jaganud ning ta jääb nende juurde.  

Ka eitas ta seda, et tema tegevuse taga oleks solvumine, et Pevkur ei toetanud kaitseväe juhataja kohale tema kandidaati, Veiko-Vallo Palmi, ning Salm ütles, et ta usaldab kindral Andrus Merilot sajaprotsendiliselt, seega on see väga pahatahtlik interpreteering kogu olukorrast.

Salm esitas eelmise kolmapäeva pärastlõunal kaitseministrile tagasiastumispalve ning ta kommenteeris, et selle taustaks on muu hulgas mure Eesti kaitsevõimekuse arendamise tempo ja finantseerimise pärast, mis ei võimalda tema hinnangul Venemaad kaudtule laskemoona vähesuse tõttu sõjalise konflikti vältimiseks piisavalt heidutada. Tema hinnangul on puudu 1,6 miljardit, et laskemoonavarude puudujääki likvideerida.

Kuigi tema ametiaeg saab läbi suve lõpus, on kaitseminister Hanno Pevkur viidanud, et ta võiks lahkuda varem. Pevkur sõnas täna «Vikerhommikus» Kusti Salmi võimaliku lahkumise kohta, et tal ei ole kombeks kedagi jõuga kinni hoida. 

«Need etteheited, mis valitsusele ja kõikidele valitsuspoliitikutele on tulnud, ei ole nendele numbritele otsa vaadates kuidagi põhjendatud. Eks me proovime rääkida ja vaadata, mis see õige aeg tema lahkumiseks on. Selge on see, et usaldust meil praegu sellisel kujul enam kantsleriga ei ole,» nentis Pevkur.

Tagasi üles