Tallinn toetab Kultuuriöö raames 11 kultuurisündmust

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Paari aasta tagune Kultuuriöö.
Paari aasta tagune Kultuuriöö. Foto: Raul Mee

Tallinn toetab kokku 20 000 euro ulatuses 11 kultuurisündmust, mis toimuvad Kultuuriöö festivali raames.

30. augustil toimuv Kultuuriöö kannab seekord alapealkirja «Ääretud silmapiirid», tõstes esile alternatiivseid kultuurivorme.

Kultuuriöö eesmärgiks on näidata Tallinna kultuurielu mitmekülgsust ja vaheldusrikkust, tõsta esile uusi huvitavaid artiste ja algatusi ning tutvustada põnevaid kohti linnaruumis. Festivali programmi rikastamiseks kuulutas linn välja avatud taotlusvooru, et kutsuda noored ja põnevaid kultuuritegijaid prooviruumidest välja ning anda neile võimalus ennast ja oma loomingut laiemalt tutvustada.

Abilinnapea Kaarel Oja sõnul oodati seekordses voorus võimalikult julgeid ja «kastist välja» projekte ning pettuma ei pidanud. «Tallinn on igas mõttes mitmekesine linn, kus tegutseb palju loomingulisi inimesi. Sel aastal on Kultuuriöö festivali eesmärk tuua korraks fookusesse see, mis muidu toimub äärealadel. See, kui palju põnevaid ja intrigeerivaid ideid esitati, kinnitab meie kultuuripildi rikkust ning festivali programm saab olema kindlasti väga põnev. 30. august tasub oma kalendrites ära broneerida,» lausus Oja.

Teiste hulgas said toetust näiteks järgmised kultuuriprojektid:

«Kultuuriöö Põhjalas» (MTÜ Põhjala tehas) – Põhjala tehase kultuuritehas muutub tõeliseks Kopli kultuurimekaks, mille põnev programm (Kopli kirjandusõhtu, teatrietendus, uus käsitöö ehk käelised tegevused ja performance workshop) on loodud just noorele publikule.

«Balti kett 35» (Mittetulundusühing Okapi) – koostöös koolinoortega avatakse eelnevalt valminud installatsioon, mis käsitleb noorte nägemust tänavu 35. aastapäeva tähistavast Balti ketist dokumentaalfoto festivali «On the Edge Fest» (Ääre peal, piiri peal) raames. Festival leiab aset linna eri paigus, sealhulgas välialadel Telliskivi Loomelinnakus ja Balti jaama kunstitänaval, aga ka Okapi Galeriis ja Vabamus.

«Klassika REIV Estonia kontserdisaalis» (Sihtasutus Eesti Kontsert) – Estonia kontserdisaalis toimuval reivil aitavad stiile ühendada Sander Mölder ja Sten Heinoja koos klassikaliste instrumentalistidega. Klassikalises ja pidulikus keskkonnas toimub midagi hoopis muud.

«Transgressiivse kultuuriöö «Konsum» korraldamine Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis» (Mittetulundusühing Teine Osapool) – «Konsum» on kultuuriüritus, mille eesmärk ja kavatsus on kokku tuua erinevad peo-, kontserdi ja (etendus)kunsti huvisfäärid. Alati üllatuslik ja erineva süžeega sündmus lubab pakkuda intellektuaalset mängu ka kõige nõudlikumale maitsele.

«Eesti Arhitektuurimuuseumi installatiivne paviljonilavastus 2024. aasta Kultuuriööl» (Eesti Arhitektuurimuuseum) – Kultuuriöö ajaks püstitatakse Eesti Arhitektuurimuuseumi esisele rohealale paviljon, mille kasutuselevõtt ja aktiveerimine toimub lühifestivali-laadse installatiivse etendusprogrammiga, millest on õhtu jooksul võimalik osa saada rohkel publikul.

Tagasi üles