Endine vang hoiab linnaelanikke hirmu all: «Ammu arutasime, et ükskord ta selle maja põlema paneb.» (1)

Alexandra Saarniit
, ajakirjanik
Copy
Vana puidust kortermaja kõik kaheksa korterit said põlengus kõvasti kahjustada.
Vana puidust kortermaja kõik kaheksa korterit said põlengus kõvasti kahjustada. Foto: Lõuna päästekeskus

Eelmise nädala keskel läks Võrumaal Antsla linnas põlema kortermaja ning kohalikud usuvad, et tuli sai alguse sealse elaniku käe läbi. Seda, et üks hetk midagi traagilist juhtub, kartsid linlased juba ammu.

Eelmise kolmapäeva õhtul süttis Antslas kahekorruseline puidust maja, mille kõik kaheksa korterit on nüüd elamiskõlbmatud. Antsla valla abivallavanem Kurmet Müürsepp (Isamaa) sõnas, et nende seas on ka kaks vallale kuuluvat korterit. «Kõik korterid on ikka väga viletsad. Vinguhaisu ja veekahjustusi täis. Põleng oli suur ja inimesed on ärevil,» kirjeldas ta.

Üks majaelanik, kes arvatakse olevat põlengu põhjustaja, toimetati põletushaavadega haiglasse. Rohkem inimesi majast ei leitud.

Antsla elanik Viljar Kavant, kes ka ise kolmapäeval kümnete kohalikega sündmuskohal oli, rääkis ühe naabri jutu põhjal, et mees olevat samal päeval napsi võtnud ning siis otsustanud maja põlema panna. «Ta läks naabri juurde, kaks nuga käes, nägu tahmane ja ütles, et teda tahetakse ära tappa ja ta enesekaitseks süütas maja.» Sama versiooni teadis rääkida kohalik Janar (nimi muudetud – A. S.).

Tagasi üles