Kert Kingo: minu fraktsioonist väljaviskamine oli meedia spinn (7)

BNS
Copy
Kert Kingo
Kert Kingo Foto: Mihkel Maripuu

Kert Kingo sõnul on tema Tartu vallavolikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioonist väljaviskamine vaid meedia spinn ja kahe mehe soolo, kes tegutsesid omapäi uue loodava parteiga ühinemise nimel.

Kingo sõnul ei teavitanud fraktsiooni liikmed Priit Kirss ja Tõnu Kalja oma otsusest EKRE Tartu valla osakonna esimeest ega juhatust, rääkimata ringkonna juhatusest ja esimehest. «Nad kavatsevad Jaak Valgega ühte punti minna. Tegemist on kahe mehe soologa, kes tahavad rahulikult oma teist erakonda minna asutama ja tegid selleks meedia spinni,» rääkis Kingo BNSile.

Kingo sõnul on Tõnu Kalja praeguseks EKREst lahkunud. Äriregistri andmetel lahkus Kalja erakonnast kolmapäeval. «Me oleksime nad igal juhul välja visanud, sest tegemist on erakonna põhikirja vastase tegevusega. Nad olid ammu ringkonnas sõelal, sest nad ei seisnud EKRE väärtuste eest ega esindanud EKREt ning olid passiivsed,» lausus Kingo.

Kingo sõnul sai Priit Kirss tema ettepanekul Tartu vallavolikogu fraktsiooni juhiks. «Ta ei teinud kolme aasta jooksul mitte ühtegi fraktsiooni koosolekut, mitte ühtegi arutelu osakonna juhatuse ja osakonna liikmetega,» märkis Kingo.

Tartu vallavolikogu EKRE fraktsiooni liikmed Tõnu Kalja ja Priit Kirss arvasid pärast teisipäevast koosolekut Kert Kingo fraktsioonist välja, kuna nende hinnangul ei teinud Kert Kingo ülejäänud fraktsiooni liikmetega koostööd.

Tagasi üles