Venemaa president Putin saabus Vietnamisse riigivisiidile

Copy
Vladimir Putin Hanoisse saabumisel.
Vladimir Putin Hanoisse saabumisel. Foto: LUONG THAI LINH / POOL / Scanpix

Venemaa president Vladimir Putin saabus neljapäeva hommikul Vietnamisse riigivisiidile, mille eesmärk on tihendada Moskva ja Hanoi suhteid, teatasid Venemaa uudisteagentuurid.

Põhja-Koreast Vietnami saabunud Putin reisib koos suure delegatsiooniga kõrgetest Venemaa ministritest ja äritegelastest.

Vietnamis on suur ülemaailmne tootmiskeskus, mis on aastaid hoolikalt kaitsnud oma välispoliitilist positsiooni, püüdes olla kõigiga sõber.

Eelkõige on Vietnam üritanud vältida poolte valimist kasvavas USA ja Hiina rivaalitsemises. Mõlemad suurriigid soovivad oma mõju Kagu-Aasias suurendada.

Putin kohtub neljapäeval Vietnami kõrgemate liidritega, kelle hulgas äsja ametisse nimetatud president Tô Lâm ja valitseva kommunistliku partei peasekretär Nguyễn Phú Trọng.

USA president Joe Biden külastas Hanoid septembris, et edendada sidemeid.

Venemaa ametnike sõnul keskendub Putini visiit majandus-, haridus- ja energiaküsimustele. Kahe riigi vaheline kaubavahetus ulatus 2022. aastal vaid 3,5 miljardi dollarini. Vietnamil on 175 miljardi dollari suurune kaubavahetus Hiinaga ja 123 miljardi dollari suurune kaubavahetus Ühendriikidega.

Vaatlejate hinnangul on erakõnelustes tõenäoliselt teemaks Ukraina ja kaitsekoostöö.

Venemaal ja Vietnamil on 1950. aastatest pärit sügavad sidemed ning aastakümneid oli Moskva Hanoi juhtiv relvatarnija.

Tagasi üles