Liibanoni ministri sõnul pole Beiruti lennujaamas Hizbollah´ relvi

Copy
Rafik Hariri rahvusvaheline lennujaam Beirutis.
Rafik Hariri rahvusvaheline lennujaam Beirutis. Foto: WAEL HAMZEH/Scanpix

Liibanoni transpordiminister Ali Hamieh eitas pühapäeval, et islamiliikumine Hizbollah hoiab Beiruti rahvusvahelises lennujaamas relvi.

Kardetakse täiemahulist sõda relvarühmituse ja Iisraeli vahel.

Hamieh kutsus kokku pressikonverentsi, et lükata tagasi selleteemalised artiklid meedias, mida nimetas absurdseteks.

Minister ründas eriti Suurbritannia päevalehte The Telegraph. Ajalehe andmetel hoiab relvarühmitus rakette ja droone lennujaamas. Väljaande allikad olid teatanud ebatavaliselt suurte kastide saabumisest.

«Ma korraldan selle pressikonverentsi selleks, et selgitada, et kõik, mis on The Telegraphis kirjutatud, on vale. Ühtlasi tahan kinnitada, et Beiruti lennujaama ei sisene ega sealt välju relvi,» toonitas Hamieh ajakirjanikele.

Iraani toetusega Hizbollah on oma liitlase Hamasi toetuseks Iisraeli vägedega peaaegu igapäevaselt tulevahetust pidanud alates 7. oktoobrist, kui Hamasi võitlejad korraldasid ulatusliku ja ohvriterohke terrorirünnaku Lõuna-Iisraeli.

Rafik Hariri rahvusvaheline lennujaam asub pealinnast lõuna pool asuvas piirkonnas, kus Hizbollah on väga mõjuvõimas.

Hamieh kutsus suursaadikud ja ajakirjanikud esmaspäeva hommikul isiklikult lennujaama kontrollima kõigile avatud külastuse käigus.

Liibanoni lennutranspordi ametiühing mõistis samal ajal avalduses hukka ekslikud kirjutised ja valed, mille eesmärk on ohustada Beiruti lennujaama ja selle töötajaid ning kõiki tsiviilisikuid.

ÜRO peasekretär António Guterres hoiatas reedel, et Iisraeli ja šiialiikumise Hizbollah vaheline konflikt ei tohi muuta Liibanoni uueks Gazaks.

Guterres osutas, et mõlema poole aina sõjakam retoorika, pidevad ähvardused ja pea igapäevased tulevahetused piiril, mis on kestnud alates sõja puhkemisest Gazas, võivad vallandada Liibanonis kujutlematu katastroofi.

Tagasi üles