GALERII Eestisse saabus visiidile Singapuri president

Postimees
Uuendatud 25. juuni 2024, 18:25
Copy

Eestisse saabus täna ametlikule visiidile Singapuri president Tharman Shanmugaratnam abikaasa Jane Ittogi Shanmugaratnamiga.

President Alar Karis rääkis Kadriorus Singapuri presidendi Tharman Shanmugaratnamiga, et Eesti ja Singapur on mõlemad uuendusmeelsed riigid, kes soovivad üksteiselt õppida ja jagada kogemusi hariduse, küberjulgeoleku, digimajanduse valdkonnas ning tihendada ärikoostööd. «Eesti ja Singapur kuuluvad haridusvaldkonnas maailma tippu, selle kinnituseks on tugevad tulemused PISA testides. Meil tuleb õppida üksteise tugevustest, sest väikeriikide kapital on tark rahvas,» ütles president Karis.

Eesti ja Singapuri president arutasid võimalusi koostööks küberjulgeolekus ja majandussidemete tihendamiseks. «Rikkaliku idufirmade ökosüsteemiga Eesti saab olla Singapuri ettevõtetele värav Põhja-Euroopa turule. Samuti, Singapur on sõlmpunkt meie ettevõtetele Kagu-Aasiasse sisenemisel. Meie ettevõtete koostöösoovi tõestuseks avati eelmisel aastal Eesti suursaatkond ja ärikeskus Singapuris,» sõnas president Karis.

«Meie eluline huvi on reeglitepõhise maailmakorra tugevdamine, mis on iseäranis väikeriikidele tähtis. Selleks on üha rohkem vaja koos tegutseda ÜROs, eriti Julgeolekunõukogu reformimiseks,» ütles Eesti riigipea.

President Karis pidas oluliseks Singapuri toetust Ukrainale ning jagas Singapuri muret pingete kasvu pärast Aasias ning India ja Vaikse ookeani piirkonna stabiilsuse pärast laiemalt. Samuti rääkisid riigipead Gaza konfliktist ja Lähis-Ida sündmustest.

Karis ja Shanmugaratnam kõnelesid veel taastuvenergia allikate mitmekesistamisest ning energiajulgeoleku teemadel.

Õhtul korraldavad vabariigi president ja proua Sirje Karis külaliste auks ametliku õhtusöögi presidendi kantselei roosiaias.

Singapuri president kohtus visiidi käigus peaminister Kaja Kallasega, riigikogu esimehe Lauri Hussariga, välisminister Margus Tsahknaga ning Eesti idufirmade asutajatega. Ta asetab pärja Vabadussõja võidusamba jalamile Vabaduse väljakul ning külastab Arvo Pärdi keskust.

Tagasi üles