Kolmapäeval algab Kadaka puiestee viadukti ehitus

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Ümbersõit ehitustööde ajal.
Ümbersõit ehitustööde ajal. Foto: Tallinna linnavalitsus

Kolmapäeval, 3. juulil algavad Kadaka puiesteel ehitustööd, mille käigus rajatakse praeguse viadukti asemele uus, mis tagab turvalisema liikluskeskkonna kõigile liiklejatele – jalakäijatele, jalgratturitele ja sõidukitele.

Ehitustööd toovad kaasa muudatusi liikluskorralduses ja ühistranspordi töös. «1970. aastal valminud Kadaka puiestee viadukt on oma kasutusea ammendanud ja see läheb remonti tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti soovitusel. Tegemist on keeruka ja ajamahuka ehitusega, loodame linlaste kannatlikkusele ja mõistvale suhtumisele ning palume liiklejatel järgida ajutist liikluskorraldust,» ütles abilinnapea Pärtel-Peeter Pere.

Ehitustööde ajaks suletakse liiklusele Kadaka puiestee lõik Kalda tänava ja Tähetorni ristmiku vahel, Kadaka viadukt on suletud nii sõidukitele kui ka jalakäijatele. Ehituse ajaks paigaldatakse jalakäijatele ja jalgratturitele suunavad liiklusmärgid. Nõmmelt Mustamäele liikudes soovitatakse jalakäijatel kasutada Tammepärja, Särje ja Tähetorni tänavat.

Jalakäijate liikumistee ehitustööde ajal.
Jalakäijate liikumistee ehitustööde ajal. Foto: Tallinna linnavalitsus

Autoga liiklejad saavad ümbersõiduks Nõmmel kasutada Pärnu maanteed ja Vääna tänavat ning Kadaka puiestee piirkonnas Õitse ja Kalda tänavat.

Seoses Kadaka puiestee rekonstrueerimistöödega suunatakse ümbersõidule bussiliinid nr 10, 20 ja 20A Tähetorni tänava, Pärnu maantee, Kalda tänava ja Hommiku tänava kaudu.

Tööde esimeses etapis lammutatakse vana viadukt, augustis algab uue viadukti ja tehnovõrkude rajamine ning aasta lõpus alustatakse teekonstruktsioonide ehitusega. Kalda tänava elanikele ja ettevõtetele on ligipääs tagatud terve ehitusperioodi jooksul.

Olemasolevad puud kaitstakse ehitustööde ajal tüve ümber kinnitatud laudadega. Seoses ehitustegevusega likvideeritakse kokku 68 puud ja seitse põõsast. Valdavalt on tegemist noorte mändidega, aga esineb ka lehtpuid. Haljastustööde käigus istutatakse ehituspiirkonnas kokku 49 puud: kaheksa hõbepärna, viis harilikku tamme, viis jaapani lehist ja 31 harilikku mändi.

Kadaka puiestee viadukt on plaanis liiklusele avada aasta lõpus, kuid kevadel 2025 jätkuvad asfalteerimis- ja haljastustööd. Tööde lepinguline tähtaeg on 3. veebruar 2026.

Tagasi üles