Viljandi Kultuuriakadeemia direktor lahkub ametist naiskolleegile tehtud soovimatute lähenemiskatsete tõttu (12)

Postimees
Uuendatud 6. juuli 2024, 12:46
Copy
Juko-Mart Kõlar
Juko-Mart Kõlar Foto: Marko Saarm

Viljandi Kultuuriakadeemia direktor Juko-Mart Kõlar lahkub suve lõpus koolijuhi ametikohalt, kuna ahistas oma naiskolleegi.  

Eesti Ekspress kirjutab, kuidas Juko-Mart Kõlar ütles Viljandi Kultuuriakadeemias tema alluvuses töötavale K.-le, et võttis ta tööle isiklikel motiividel, lootuses luua endast märgatavalt noorema naisega lähisuhe, samuti jälgis ta süsteemselt ja salaja naisalluvat, fikseeris tema üksikuid mõtteavaldusi ning kõige tipuks jahmatas ta teda oma seksuaalfantaasiatega.

«Kinnitan, et päriselus ei ole ma K.-le ühtegi verbaalselt kohatut ettepanekut teinud. Samuti ei ole meie füüsiline läbikäimine kunagi väljunud tavapärase kollegiaalsuse piiridest. Kõik, milles ma juhina eksisin, oli sellise kirjutise koostamine ja selle üleandmine,» lausus Juko-Mart Kõlar Postimehele.

2020. aastal valis Tartu Ülikooli senat kahe kandidaadi seast Viljandi Kultuuriakadeemia uueks direktoriks Juko-Mart Kõlari.

Kandidaatide hindamise komisjoni esimees, Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna dekaan ning keskaja professor Anti Selart ütles tollal, et kuigi Juko-Mart Kõlari akadeemiline karjäär pole väga pikk, on tal suur kogemus kultuurimajanduse valdkonna juhtimises ja uuendusmeelne vaade, mida saab rakendada ühiskonna ees seisvate ülesannete täitmisel. «Kõlar on väga mitmekülgne inimene, kes on kindlasti võimeline Viljandi Kultuuriakadeemiat edukalt juhtima ja selle tööd vastavalt muutuva aja nõuetele korraldama,» lausus Selart.

Juko-Mart Kõlar on lõpetanud 2006. aastal Eesti humanitaarinstituudis sotsioloogia eriala. 2009. aastal kaitses ta Helsingi Kunstiülikooli Sibeliuse akadeemias magistrikraadi kultuurikorralduses ja 2019. aastal eraülikoolis Estonian Business School doktorikraadi juhtimisteadustes.

Kõlar oli aastatel 2014–2019 Eesti riikliku sümfooniaorkestri ja filharmoonia kammerkoori nõukogu esimees, aastatel 2013–2019 kultuuriministeeriumi muusikanõunik ja kultuuriekspordi nõunik. Tal on praktiline kogemus loomeettevõtjana muusikatööstuse valdkonnas.

40-aastane Kõlar on pärit tuntud muusikute suguvõsast. Kõlari abikaasa Maarja on viiuliõpetaja ja peres kasvab neli last. 

Tagasi üles