Tõukerattaga ja mootorrattaga toimunud õnnetustes viga saanud inimesed surid haiglas (11)

Postimees
Copy
Politsei ja kiirabi. Pilt on illustratiivne.
Politsei ja kiirabi. Pilt on illustratiivne. Foto: Taavi Sepp

Täna hommikul andis Põhja-Eesti regionaalhaigla teada, et mootorrattaga teelt välja sõitnud 36-aastane mees ja tõukerattaga kukkunud 47-aastane naine surid haiglas.

Laupäeval kell 21.07 toimus Harjumaal Jõelähtme vallas õnnetus, kus Loo alevikust Narva suunas liikunud 36-aastane mootorrattur kaldus teelt välja vastu teepiiret ja kukkus. Mees suri täna hommikul haiglas.

Kahjuks ei õnnestunud päästa ka kolmapäeva, 3. juuli öösel Bolt tõukerattaga Tallinnas Rannamäe teel kukkunud 47-aastase naise elu. Naine liikus asfalteeritud rattarajal tõuksiga, kuid seni teadmata põhjustel kukkus ja sai raskelt viga. Kiirabi viis naise haiglasse, kus ta suri eile hilisõhtul.

Mõlema õnnetuse täpsemad asjaolud ja võimalik joove on selgitamisel.

Põhja prefektuuri operatiivjuht Pirko Pärila ütles, et kaherattalistega liikudes tuleb olla tähelepanelik. «Autojuhti kaitseb õnnetuses auto kere ja kinnitatud turvavöö. Kaherattaliste juhid on kaitsetumad ning õnnetuse korral on vigastused suuremad. Seetõttu tuleb juhil ennast võimalikult hästi kaitsta, kasutades kiivrit ja valides teeoludele vastav sõidukiirus.»

Tagasi üles