Tallinnas asub jalgrattaringlust pakkuma Tšehhi firma Rekola Bikesharing

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Foto: Rekola Bikesharing

Augusti lõpus asub Tallinnas tegutsema uus jalgrattaringluse pakkuja Rekola Bikesharing.

Seni Tšehhis ja Slovakkias tegutsenud ettevõte toob Eesti pealinna 200 mehhaanilist jalgratast, mis tähistab uue peatüki algust Tallinna linnaliikluses. Tallinna abilinnapea Kristjan Järvan rõhutas möödunud kuul toimunud kohtumisel Rekola Bikesharingu direktori Vitek Ježekiga, et ta tervitab uue eraettevõtja lisandumist Tallinna ühistransporti ja konkurentsi suurenemist. «Tallinna linnavalitsuse koalitsioonilepe seab sihiks jalgrattaringluse käivitamise Eesti pealinnas ja Rekola plaanid sobivad seetõttu suurepäraselt kokku Tallinna linnavalitsuse eesmärgiga liikuvusvõimalusi elanike jaoks suurendada,» sõnas Järvan. «Eriti hea meel on mul selle üle, et Rekola käivitab Tallinna kesklinnas jalgrattaringluse lähtuvalt vabaturu põhimõtetest ega nõua maksumaksja raha projekti käivitamiseks. See on tõestus sellest, et ettevõtlus jätkuvalt lahendab ise kodanike probleeme ning avaliku rahaga ei ole reeglina mõistlik turgu moonutama hakata.»

Rekola Bikesharing on tuntud oma linnakeskse lähenemisviisi poolest. Asutatud 2013. aastal väikese mittetulundusprojektina Prahas, alustas Rekola vanade jalgrataste parandamise, roosaks värvimise ja oma kogukonnas jagamisega. Sellest ajast alates on Rekola kasvanud üheks olulisemaks tegijaks Tšehhi ja Slovakkia jalgrattaringluse turul, omades üle 3000 spetsiaalselt nende teenuse jaoks valmistatud jalgratta kaheksas linnas üle Tšehhi ja Slovakkia.

«Püüame olla vastutustundlik jalgrattaringluse ettevõte, mitte ainult keskkonna, vaid ka meie kõigi jagatud avaliku ruumi suhtes,» ütles Rekola Bikesharingu tegevjuht ja asutaja Vítek Ježek. «Tahame muuta linnad veidi paremaks kohaks, kus liikuda ja elada. Seetõttu valisime Tallinna. Usume, et koos linnavalitsusega saame muuta selle veelgi paremaks elukohaks, sest siin on tunda suurt soovi muutuste järele.»

Abilinnapea Pärtel-Peeter Pere (RE) sõnul on säästva liikuvuse võimalusi pakkuvad ettevõtted Tallinna igati teretulnud. Samal ajal kaalub linn ka ise rattaringluse arendamist. Selleks korraldatakse augusti alguses valdkonnaga seotud ettevõtete ümarlaud, kus arutatakse võimalusi ülelinnalise rattaringluse loomiseks erasektori osavõtul.

Tallinna elanikud võivad augusti lõpuks oodata üle 200 roosa jalgratta rentimise võimalust. Rekola tulek Tallinnasse on kooskõlas linna pühendumusega parandada jätkusuutlikke linnatranspordi võimalusi. Teenus pakub mugavat, keskkonnasõbralikku ja taskukohast liikumisviisi, aidates vähendada liiklusummikuid ja süsinikdioksiidi heitkoguseid.

Tagasi üles