Balti jaam suletakse, linnavalitsus pakub tasuta bussisõitu

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Tunneli ehituse ettevalmistused Tehnika tänava ja Paldiski maantee ristmikul
Tunneli ehituse ettevalmistused Tehnika tänava ja Paldiski maantee ristmikul Foto: Rasmus Rebase

Balti jaam suletakse järgmisel nädalal Paldiski maantee viadukti ehitustööde tõttu rongiliikluseks ja reisirongide Tallinna alg- ning lõpp-peatused asuvad Lillekülas, Kitsekülas ja Tallinn-Väikse jaamas.

«Balti jaama sulgemine mõjutab oluliselt 15.–21. juulil Tallinna suunal või Tallinnast rongireisi alustavaid inimesi. Nädala jooksul alustavad ja lõpetavad Elroni rongid reisi läänesuunal Lillekülas, ida- ja kagusuunal Kitsekülas ja edelasuunal Tallinn-Väikse jaamas. Elron paigaldab algava nädala jooksul Balti jaama ja ajutistesse alg- ning lõpp-peatustesse ajutiste muudatuste kohta juhendavad infotahvlid,» ütles Elroni klienditeenindusjuht Ardo Roosenberg.

Samuti avas Elron ajutise liikluskorralduse kohta reisijatele veebilehe www.elron.ee/raudteeremondid, kuhu koondatakse teave muudatuste ning ajutistest alg- ja lõppjaamadest edasireisimise võimaluste kohta. «Kindlasti palume juuli keskel Tallinna suunal või sealt reisi alustavatel inimestel vaadata üle rongide väljumis- ja saabumisajad. Kui on vajadus istuda ümber ühe suuna rongilt teisele, tuleb arvestada ajutiste peatuste vahel liikumiseks kuluva ajaga,» lausus Roosenberg.

Läänesuuna rongid (Pääsküla, Keila, Kloogaranna, Paldiski, Turba) liiguvad 15.–21. juulini ajutiselt Lilleküla peatuseni ning ida- ja kagusuuna rongide (Aegviidu, Narva, Rakvere, Tartu, Valga, Koidula) ajutiseks alg- ja lõpp-peatuseks on Kitseküla. Edelasuuna (Rapla, Türi, Viljandi) rongid sõidavad sel perioodil Tallinn-Väikse jaamani.

Tallinna linn on andnud Elroni mittetallinlastest reisijatele loa tasuta sõiduks jaamasid läbivatele bussidele (nr 7, 12, 13, 15, 45, 49, 54, 64, 65, 5, 14, 16, 18, 18A, 20, 20A, 28, 32, 36, 73), trollidele (nr 4) ja trammidele (nr 4).

Tagasi üles