Linnavõim ootab inimeste arvamusi Lembitu pargi ja Ukraina väljaku kujundamiseks (2)

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Copy
Ukraina iseseisvuspäeva ja Eesti-Ukraina sõpruse märkimiseks istutasid tollane välisminister Urmas Reinsalu ja Ukraina suursaadik Tallinnas Mariana Betsa 2022. aasta augustis Lembitu pargis asuvale Ukraina väljakule vahtrapuu.
Ukraina iseseisvuspäeva ja Eesti-Ukraina sõpruse märkimiseks istutasid tollane välisminister Urmas Reinsalu ja Ukraina suursaadik Tallinnas Mariana Betsa 2022. aasta augustis Lembitu pargis asuvale Ukraina väljakule vahtrapuu. Foto: Konstantin Sednev

Tallinna võim kogub inimeste arvamusi Lembitu parki rajatava Ukraina vabadust tähistava väliala kujundamiseks.

Linn rajab Lembitu parki Ukraina vabadusele pühendatud väliala ning selle parim linnaruumiline terviklahendus leitakse maastikuarhitektuurivõistlusega. Ent veel enne selle lähteülesande koostamist korraldab linn arvamuskorje, et saada linlastelt ja Ukraina kogukonnalt ettepanekuid kogu pargiala kasutuse kohta.

Arvamuskorjega soovib linn kaardistada pargi väärtused ja kasutusvõimalused ning selle, kuidas pargiruum võiks toetada selle suuremat kasutust ja kanda ühiskondlikku sõnumit Ukraina toetuseks.

Abilinnapea Madle Lippus märkis, et linn on jõudnud Lembitu pargis Ukraina väliala rajamise ettevalmistusega faasi, kus oodatakse tagasisidet ja ettepanekuid kõigilt linlastelt ja siinselt Ukraina kogukonnalt. «Kogutud arvamused ja ettepanekud annavad linnale olulist sisendit edasiseks maastikuarhitektuurivõistluse lähteülesande koostamiseks, mis hõlmaks kogu Lembitu pargi uuendamist ja selle elurikkuse suurendamist,» selgitas Lippus. «Seetõttu soovime, et Lembitu pargi uuendamine ja Ukraina vabaduse tähistamine oleks koosloomeline protsess. Just nii saame tagada, et rajatav linnaruumiline lahendus on ka Ukraina kogukondadele tähenduslik ja et uuenev Lembitu park saab juurde kasutusvõimalusi, mis on selle kasutajatele olulised.»

Arvamuskorjele saab ettepanekuid esitada veebilehel https://app.maptionnaire.com/q/4c3su2adi9r6 kuni 28. juulini.

Märksõnad

Tagasi üles