Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa

Tallinn kaardistab vabatahtlike abiga ühissõidukipeatuste ligipääsetavust

Copy
Trammipeatus
Trammipeatus Foto: Sander Ilvest

Tallinna ligipääsetavuse infosüsteemi jaoks kaardistatakse ja pildistatakse vabatahtlike abil enam kui tuhandet ühistranspordipeatust.

Selleks kasutatakse Crowdsorsa mobiilimängu rakendust, mida on kasutatud ka Helsingis ülekäiguradade ja valgusfooride kaardistamisel.

2020. aastal loodud Tallinna ligipääsetavuse infosüsteem lips.tallinn.ee on mõeldud erivajadustega inimestele, et nad saaksid paremini planeerida oma igapäevast liikumist ühistranspordiga. Kuigi juba praegu on süsteemi kantud info ühistranspordipeatuste kohta, vajavad andmed ajakohastamist.

«Ligipääsetavuse parendamine on üks Tallinna linna prioriteete ning selleks on oluline koguda täpset ja ajakohast teavet peatuste olukorra kohta. Vabatahtlike panus aitab meil saavutada eesmärki muuta linn kõigile paremini ligipääsetavaks,» sõnas abilinnapea Karl Sander Kase (Isamaa).

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti vanemspetsialisti Jako Steini sõnul tuleb inimesel laadida oma nutitelefoni tasuta mobiilimäng Crowdsorsa, luua endale keskkonna kasutajakonto ning seejärel tuleb valida Tallinna ühistranspordipeatuste uuring. «Kindlasti tuleb hoolikalt läbi lugeda juhend ning siis saabki hakata peatuseid pildistama ning fotosid üles laadima,» rääkis Stein. Crowdsorsa mobiilimängus osalejatel on võimalik saada preemiaks üks euro ühistranspordipeatuse piltide eest, kui keegi teine ei ole seda enne juba jõudnud pildistada.

Crowdsorsa tegevjuht Toni Paju selgitas, et kõiki saadetud pilte analüüsitakse, et need vastaksid nõuetele. Kokku soovitakse saada pilte kõigi Tallinna 1088 ühistranspordipeatuse kohta. Saadetud fotode järgi hinnatakse, kas peatustes on näiteks kombatavaid elemente, mida saavad kasutada nägemispuudega inimesed või kas peatuses on kõrgemaid äärekive, mida peaksid teadma ratastooli kasutajad.

Tallinna ühistranspordipeatuste kaardistus algas täna, 28. oktoobril kell 9. Saadetud fotosid kasutatakse ligipääsetavuse hindamiseks ning need laaditakse lips.tallinn.ee keskkonda.

Ühistranspordipeatuste kaardistamise korraldab Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuamet koostöös hanke teel valitud partneritega Riesa Consultative Oy ja Finnora Oy (Crowdsorsa), kes on sarnast lahendust kasutatud näiteks Helsingis ülekäiguradade ning heliga valgusfooride kaardistamisel.

Tagasi üles