Keskkonnaministeeriumi asekantslerina asub tööle Andres Talijärv

Andres Talijärv

FOTO: Toomas Huik.

23. veebruarist asub keskkonnaministeeriumi metsanduse ja looduskaitse valdkonna asekantslerina tööle Andres Talijärv.


«Andres Talijärv tunneb hästi nii metsanduse kui ka looduskaitse valdkonda, sest on neil aladel pikka aega töötanud,» ütles keskkonnaminister Jaanus Tamkivi. «Tal on teadmised ja kogemused selleks, et neid valdkondi omavahel tugevamini seostada ning tasakaalukalt edasi arendada.»

Andres Talijärv ise peab oma esmaseks ülesandeks tihendada koostööd nii ministeeriumi osakondade kui ka ministeeriumi valitsemisala ja huvigruppide vahel. «Tuleb seada ja omavahel kokku leppida sellised eesmärgid, mis peavad silmas kogu Eesti huve,» ütles Talijärv.

Talijärve kureerida on keskkonnaministeeriumi looduskaitse ja metsanduse osakonnad. «Mõlemal valdkonnal on Eestis tugevad traditsioonid, need tuleb ka edaspidi hoida tasakaalus,» märkis ta.

Andres Talijärv on lõpetanud Eesti põllumajanduse akadeemia metsanduse erialal. 1980. aastal asus ta tööle Tallinna rohelise vööndi metsamajandisse abimetsaülemana, tõustes seal peametsaülemaks. Alates 1992. aastast oli Talijärv metsaameti peadirektor ja aastast 2000 keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja. Viimastel aastatel töötas ta Eesti metsatööstuse liidu tegevjuhina.

Andres Talijärv on olnud ja on praegugi tegev mitmetes looduskaitse ja metsandusega seotud ühiskondlikes organisatsioonides, kuuludes näiteks Eesti Metsaseltsi juhatusse ja Eesti Metsasertifitseerimise Nõukokku. Ta on olnud Eesti Jahimeeste Seltsi president ja juhatuse liige ning Eesti Looduskaitse Seltsi juhatuse liige.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles