/nginx/o/2019/07/08/12343608t1he4dd.jpg)
Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Stein Weidebaum rääkis «Kuku pärastlõunale», et sageli oodatakse pikisilmi laulupeo lõpus kõlavaid isamaalisi lugusid, kuid ka tänavune avakontsert võiks pakkuda sügavat elamust.
Tänavuse tantsupeo piletid müüdi läbi 24 tunniga ja kiirelt läksid ka lisatribüünide piletid. Weidebaum avaldas aga lootust, et juuni alguses saavad hiljaks jäänud huvilised soetada pileteid tantsupeo peaproovi etendusele.
Erinevalt tantsupeost on laulupeole pileteid veel saada näiteks nii üldalale, kuid ka istumiskohtadele.
Weidebaum täpsustas piletitest rääkides, et laulupidu tajutakse sageli massiivse suure kontserdina. «Võib-olla on vähem teada, et üldpidu koosneb traditsiooniliselt kahest osast,» sõnas ta ja selgitas, et avakontsert on jäänud tähelepanu alt veidike välja. «Laulupeol vägagi oodatakse lõpulugusid, need ju esitatakse teisel päeval,» rääkis ta. Avakontserdil on sel korral fookuses Eesti murdekeeled ja erinevad keeled. «See saab olema sügav läbilõige Eesti koorimuusika klassikast,» ütles teabejuht ning reklaamis ka avakontserdi animatsioone. «Kui teil on väliskülalisi, siis ma arvan, et avakontsert on päris hea võimalus külalistele näidata laulupeo olemust!»
15. mail toimub viimane laulupeo ettelaulmine ning mai lõpus saab kokku lugeda juba suvise peo terve osalejaskonna, rääkis Weidebaum. «Homsest jääbki 50 päeva peoni ja meie jaoks tähendab see seda, et kõik toimkonnad pole mitte ainult tööd alustanud, vaid töö käib täie hooga.»
Suure peo korraldusliku poolega on seotud umbes 2000 inimest. Praegu otsitakse laulupeole appi veel vabatahtlikke ja rohesaadikuid.
Mis rolli täidavad rohesaadikud ning millal hakkavad esinejad Tallinnasse jõudma, kuula pikemalt juba Kukust!