Päevatoimetaja:
Lomely Mäe
Saada vihje

Haiglas tuli patsiendile operatsiooni asemel valuvaigistit pakkuda

Pärast operatsiooni tuleb Jaanus Sarvel mõnda aega kätt fikseerituna hoida, aga valu kadus pärast luude kokkupanekut kiirelt.
Pärast operatsiooni tuleb Jaanus Sarvel mõnda aega kätt fikseerituna hoida, aga valu kadus pärast luude kokkupanekut kiirelt. Foto: Marko Saarm

Pärast seitset tundi Viljandi haigla erakorralise meditsiini osakonnas (EMO) tuli rangluu kahest kohast katki kukkunud ratturil valuvaigistite toel, käsi rätikuga kaelas, koju minna, sest haiglas polnud tol päeval arsti, kes oleks luuotsad kokku seadnud. Ka Tartus oli järjekord sedavõrd pikk, et luumurruga poleks operatsioonisaali löögile pääsenud.

Ettevõtja ja harrastusrattur Jaanus Sarv, kes aprilli viimasel laupäeval maanteel rattaga kukkudes luu murdis, tunnistas, et olukord tundus talle uskumatu. «Meil suudetakse ehitada 60 miljoni euro eest haiglale uut maja, aga arste ei ole.»

Rangluumurruga Sarv jõudis haiglasse 26. aprillil kella 11 paiku. Röntgenipilt näitas, et luu on katki kahest kohast ja katkine luutükk oma kohalt nihkunud. Valu vastu anti ravimit. «Kella kuue ajal õhtul öeldi mulle: «Mine koju, me ei saa praegu midagi teha.» Algul öeldi, et tuleksin tagasi poolteise nädala pärast, ja siis räägiti esmaspäevast. Et poolteise nädala pärast saab kindlasti, aga äkki esmaspäeval saab midagi teha. Sõnal «äkki» on sellises kontekstis väga oluline kaal.»

Kommentaarid
Tagasi üles