Skip to footer
Päevatoimetaja:
Emilie Haljas
(+372) 507 3066
Saada vihje

Galuštšenko arutas Euroopa kolleegidega kahepoolset energiakoostööd

Herman Galuštšenko.

Ukraina energiaminister Herman Galuštšenko pidas neljapäeval Varssavis rea kahepoolseid kohtumisi Euroopa sama valdkonna ministritega, vahendas uudistekanal Ukrinform energeetikaministeeriumi informatsiooni.

Arutelude käigus kohtus Galuštšenko teiste seas Islandi keskkonna-, energia- ja kliimaministri Johann Pall Johannssoniga, et uurida potentsiaalset koostööd geotermiliste energiaprojektide osas Ukrainas.

Kõnelused hõlmasid ka Islandi spetsialistide võimalust koolitada Ukraina eksperte selles valdkonnas.

Alates täiemahulise sõja algusest on Island panustanud Energeetikatoetusfondi üle 5,6 miljoni euro ja on varustanud Ukraina energiaettevõtteid esmatähtsa varustusega.

Galuštšenko kohtus ka Leedu energiaministri Žygimantas Vaičiūnasiga, et hinnata Ukraina energiasektori praegust olukorda käimasolevate Venemaa rünnakute keskel.

Ministrid keskendusid energiajulgeoleku tugevdamisele nii kahe riigi kui ka laiemalt Euroopa kontinendi jaoks.

Galuštšenko kohtus samuti Moldova energiaministri Dorin Junghietuga, et arutada kahepoolset koostööd, eriti elektri- ja gaasisektoris. Kõnelustel rõhutati mõlema riigi Euroopa integratsiooni püüdlusi, keskendudes regulatiivsetele raamistikele ja tehnilistele lahendustele.

Ministrid uurisid ka alternatiivsete gaasivarustusteede arendamist ja Ukraina maa-aluste gaasihoidlate potentsiaalset kasutamist strateegilise gaasivaru loomiseks.

Lisaks kohtus Galuštšenko Taani kliima- ja energiaministri Lars Aagaardiga, et arutada koostööd rohelise energia, sealhulgas tuuleenergia ja biomegaasitööstuse projektide rakendamise osas.

Taani on aktiivselt toetanud Ukraina energiasektorit, eraldades hiljuti 7 miljonit eurot Ukraina Energeetikatoetusfondi, et aidata taastada Venemaa rünnakutes kahjustatud infrastruktuuri.

Nagu teatatud, siis kohtus Galuštšenko ühtlasi Euroopa Liidu energia- ja elamumajanduse voliniku Dan Jørgenseniga, et arutada ühenduse niiöelda energiateekaarti.

Kommentaarid
Tagasi üles