Juku-Kalle Raid ei esitanud majanduslike huvide deklaratsiooni

Teelemari Loonet
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Juku-Kalle Raid
Juku-Kalle Raid Foto: Saku

Riigikogu liige Juku-Kalle Raid jättis ainsana esitamata majanduslike huvide deklaratsiooni riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjonile.

Komisjon jagas märtsis 343 ametiisikule välja deklaratsiooni vormi ja täitmise juhendi ning tänaseks oli laekunud 342 deklaratsiooni, teatas riigikogu.

Tähtaegselt ehk 3. maiks oli täidetuna laekunud 339 deklaratsiooni. Õigeaegselt deklareerisid oma majanduslikke huve, varalist seisu ja varalisi kohustusi vabariigi president, 100 riigikogu liiget, vabariigi valitsuse ja riigikohtu liikmed, riigisekretär, riigi peaprokurör, juhtivad riigiprokurörid ja juhtivprokurörid, ringkonna-, haldus- ja maakohtute esimehed, Eesti Panga president ja nõukogu liikmed, õiguskantsler, suursaadikud, riigikontrolör, riigikontrolli peakontrolörid, maavanemad, Teaduste Akadeemia president, ülikoolide rektorid,  samuti kõik Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu, Eesti Rahvusringhäälingu nõukogu, Rahvusooper Estonia nõukogu, Tagatisfondi nõukogu, Eesti Töötukassa nõukogu, Eesti Haigekassa nõukogu, Eesti Arengufondi nõukogu ja Audiitortegevuse järelevalve nõukogu liikmed.

Ühepäevase hilinemisega esitas deklaratsiooni üks endine ametiisik ja üks Eesti Kultuurkapitali nõukogu liige ning kolmepäevase hilinemisega üks endine ametiisik.

Seni pole deklaratsiooni esitanud riigikogu liige Juku-Kalle Raid. Komisjon otsustas küsida Raidilt järgmiseks komisjoni istungiks, mis toimub 14. mail, kirjalikku selgitust deklaratsiooni tähtajaks esitamata jätmise põhjuste kohta. Pärast selgitustega tutvumist otsustab komisjon, kas põhjused on mõjuvad ja kas edastada materjalid edasiseks menetluseks õiguskaitseorganitele või mitte.

Pärast laekunud deklaratsioonidega tutvumist ja vajadusel ka andmeväljade täpsustamist deklarantidega avaldatakse korruptsioonivastase seaduse kohaselt kahe kuu jooksul 213 deklaratsiooni Riigi Teatajas. Avaldamisele kuuluvad riigikogu liikmete, vabariigi presidendi, vabariigi valitsuse liikmete, Eesti Panga nõukogu esimehe ja liikmete, Eesti Panga presidendi, riigikontrolöri, õiguskantsleri, suursaadikute, riigi peaprokuröri, Riigikohtu esimehe ja liikmete, riigisekretäri, ringkonna- , haldus- ja maakohtu esimeeste ja maavanemate deklaratsioonid.

Korruptsioonivastase seaduse kohaselt ei kuulu avalikustamisele 130 käesoleval aastal erikomisjonile laekunud deklaratsiooni.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles