Vabariigi aastapäeva üritusi Tallinnas

Sinimustvalge lipp Pika Hermanni tipus.

FOTO: Peeter Langovits.

Vabariigi aastapäeva tähistamist alustatakse Tallinnas homme hommikul kell 7.32 Toompeal, kui Tallinnas tõuseb päike ja Pika Hermanni torni heisatakse lipp.


Kella kaheksaks kogunevad akadeemiliste organisatsioonide esindajad riigikogu hoone ette, kus neid kell 8.15 tervitab riigikogu esimees Ene Ergma. Sealt liigutakse kell 8.30 Stenbocki maja siseõue, kus akadeemilistele organisatsioonidele peab kõne peaministri asetäitja. Kella 8.45ks jõuab korporantide rongkäik Raekoja platsile, kus neid tervitab Tallinna abilinnapea Kaia Jäppinen.

Homme kell 14 algab Lasnamäel Jüriöö pargis pidulik tseremoonia, milleks on üles rivistatud auvahtkond ja mängib kaitseväe orkester. Aastapäevaüritusel osalevad ka linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, Lasnamäe linnaosa vanem Kalle Klandorf ja Jüriöö pargi rajaja Jüri Uppin.

«Traditsiooniliselt süüdatakse võidutuli ning asetatakse pärjad Vabadussõja mälestusmärgi juurde. Sõnavõttudega esinevad ühiskonnategelased ja sõjaväelased. Järgneb ühine välilõuna. Kuna homme on ka vastlapäev, siis süüakse koos vastlasuppi ja -kuklit,» teatas linnavolikogu avalike suhete nõunik Ester Šank.

Enne tseremooniat Jüriöö pargis on aga muusikahuvilistel võimalus kell 12.30 tasuta osa saada käsikellade ansambli Campanelli tunniajalisest kontserdist Lindakivi kultuurikeskuses.

Mustpeade Maja valges saalis algab homme kell 12 tasuta vabariigi aastapäeva kontsert, kus astuvad esmakordselt koos üles Politseiorkester ning Bonzo. Trompetitel soleerivad Jaak Oserov ning Mart Kivi, dirigeerib Hando Põldmäe.

Kontserdil kõlavad muuhulgas isamaalised laulud ning Bonzo looming, mille Tõnis Kõrvits on arranžeerinud puhkpilliorkestrile.

Tagasi üles