Konservatiivne Rahvaerakond valis oma sümboliks rukkilille

Henn Põlluaas

FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Pühapäeval kogunes Eskus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu, mis kuulas ära erakonna esimehe Margo Miljandi ettekanne, valis esimehe ja kinnitas erakonnale sümboolika.

Rukkililled

FOTO: Mihkel Maripuu

Esimest korda peale märtsis toimunud erakonna kongressi kogunenud volikogu valis esimeheks Saue linnapea Henn Põlluaasa. Volikogu aseesimeheks valiti Tallinna linnaorganisatsiooni juht Taivo Põrk.

Volikogu valis avaliku konkursi kaudu laekunud töödest välja erakonna sümboolika, mis kujutab rukkilille. Praegu oli partei sümboliks Eesti lippu hoidev vapilõvi.

Volikogu kiitis ka heaks plaani moodustada erakonnas kompetentsi nõukojad. «Nõukodadesse toome kokku eriala spetsialistid, kes aitavad nõukoja esimehel töötada välja konkreetseid lahendusi Eesti probleemidele, lähtudes meie programmist,» selgitas partei esimees Margo Miljand.

«Meie huvi on tuua Eestis olev tarkus kokku ja peame väga oluliseks kuulata ära ka valdkonna inimeste nõu. Me ei eelda, et nõukodade liikmed on parteis, kuid nõukoja esimehed peavad olema, kuna näeme neis tulevikus ministrikandidaate,» ütleb Miljand.
 

Tagasi üles