Osa rahvaloendajate mobiiltelefonidest müüakse enampakkumisel

Rahvaloendajate telefonid jagatakse laiali

FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Rahvaloendajate käsutuses olnud mobiiltelefonid lähevad suuremas jaos ministeeriumiametnikele kasutuseks, kuid mitusada pannakse ka enampakkumisel müügile.

Rahvaloendajatel ja piirkonnajuhtidel oli kokku 2332 mobiiltelefoni Samsun GT-E1081. Vastavalt rahandusministri käskkirjale jagatakse neist 1642 laiali ministeeriumide ja nende haldusala ametnikele kasutamiseks.

Siseministeeriumile antakse 717 telefoni, rahandusministeeriumile ja kaitseministeeriumile jääb kummalegi 400 aparaati, haridus- ja teadusministeerium saab 65 telefoni, justiitsministeerium 34 ja sotsiaalministeerium 26 tükki.

«Mobiiltelefonid antakse ministeeriumitele seadmete töökorrasolekut kontrollimata. Kui selgub, et mõni telefon ei tööta, siis vahetatakse see välja,» täpsustas statistikaameti pressiesindaja Kristo Mäe.

Enampakkumisele pannakse kuni 690 telefoni. «Ministeeriumide ja selle asutuste vahel jaotamata jäänud mobiiltelefonid on kavas panna enampakkumisele pärast seda, kui mittetöötavad telefonid on välja vahetatud ja sellega selgunud töötavate telefonide arv,» sõnas Mäe.

Millal enampakkumine toimub, selgub samuti siis, kui on selge, kui palju teistele riigiasutustele üle antud aparaatidest tuleb ümber vahetada.
 

Tagasi üles