K, 29.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaata, mitmes on sinu kool riigieksamite pingereas

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Vaata, mitmes on sinu kool riigieksamite pingereas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: SCANPIX

Postimees.ee avaldab Eesti koolide pingerea, mis põhineb tänavuste riigieksamite keskmistel tulemustel.

Riikliku eksamikeskuse tulemuste põhjal arvutatud tabelisse on koondatud 230 kooli andmed kõigi riigieksamite lõikes ja koondarvuna.

Konkreetse kooli riigieksamite keskmine tulemus ei ole saadud lihtsalt eksamitulemusi kokku liites ja saadud numbrit koolide arvuga jagades, vaid arvestatud on ka seda, mitu õpilast konkreetset eksamit tegi.

Statistika kokku kogunud sihtasutus Innove palub sarnaselt eelmiste aastatega meeles pidada, et statistiliste andmete põhjal järelduste tegemisel on vaja arvestada nende sisulist tausta.

Muuhulgas on oluline, et ainult eesti keel on kohustuslik riigieksam (eesti keele eksam eesti õppekeelega koolides, eesti keel teise keelena vene õppekeelega koolides), ülejäänud riigieksamid on valikeksamid. Teatud aines eksami teinute arv ja tase on seega muutuv, seda mõjutab eksaminandide eelistuste muutumine.

Eksamitulemuste statistikas arvestati vaid neid koole, kus konkreetse eksami sooritajaid oli üle viie.

Tärniga märgitud koolide puhul tasub arvestada, et number peegeldab õhtuse ja päevase õppe summat ning ühe osa tulemused võivad olla eraldi võetuna paremad kui teise omad.

Vaata koolide pingerida SIIT!
 

Märksõnad
Tagasi üles