K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Skandaal: miljonäri pojad väidavad, et pidid armees endale haudu kaevama

Kaitsevägi uurib võimuliialdusi vahipataljonis!
Risto Berendson
, reporter
Skandaal: miljonäri pojad väidavad, et pidid armees endale haudu kaevama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vahipataljoni ajateenija.
Vahipataljoni ajateenija. Foto: Mihkel Maripuu

Kaitsevägi uurib viimased kaks nädalat juhtumit vahipataljonis, kus vendadest ajateenijaid võidi sundida välilaagri ajal relva ähvardusel öisel ajal endale haudu kaevama.

Intsidendi tõsidust näitab fakt, et vahejuhtumile järgnenud teisel päeval ehk 15. augustil lasi kaitseväe juhtkond asja Põhja kaitseringkonnal asuda juhtunut kiirkorras ametlikult uurima.

Teenistusliku juurdluse tulemustest soovib esimeste seas teada saada ka kaitseväe juhataja Riho Terras.

Postimehel õnnestus intsidendi väidetavate ohvritega, jõuka vene keelt rääkiva ettevõtja kaksikutest poegadega pärast ligi nädal aega kestnud läbirääkimisi põhjalikult vestelda.

Ajaleht jätab nii nende, kui intsidendi vastaspoole, armees laitmatu teenistusega kompaniiülema (leitnant) ja sõjaväekooli kiitusega lõpetanud rühmaülema (nooremleitnant) nimed juurdluse huvides avalikustamata.

Süüdistuse sisu on jahmatav – 13. augustil pidid vennad Männikul välilaagris viibides öisel ajal läbima ridamisi personaalseid harjutusi, mis tipnesid autotulede valgel endale haudade kaevamisega.

«Nende sõnum oli, et kui me kadunuks jääme, siis taga meid ei nuteta. Et meid viiakse hiljem laibakottides koju ja kuna meil on relvad kaasas, siis paistab see nagu väeosast põgenemine. Ja keegi meid leinama ei hakka. Sõnavõtu lõpetuseks anti meile kümme sekundit aega teha oma pakkumine. Me lubasime, et meie käitumine enam ei kordu, kuid meile vastati, et see neid ei huvita.»

Nii rääkis Postimehele üks intsidendi väidetavatest ohvritest. Intsident lõppes noorukite väitel kompaniiülema poolt ähvarduseks taevasse lastud automaadivalanguga.

Uurimise all olevad ohvitserid eitavad taolisi ähvardusi. Nende väitel lastud noorukitel lihtsalt kaeviku kaevamist harjutada.

Kaks päeva pärast uurimise all olevat ööd kirjutati mõlemad vennad tervislikel näidustustel sõjaväest reservi.

Loe pikemalt Postimees Plussist!

Märksõnad
Tagasi üles