P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Galojani ootab suvel ees kohtutee

Hanneli Rudi
Galojani ootab suvel ees kohtutee
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Anna-Maria Galojan
Anna-Maria Galojan Foto: Olga Makina

Prokuratuur tahab MTÜ Eesti Euroopa Liikumise endisele juhile Anna-Maria Galojanile esitada süüdistuse veel enne suve ja siis ootab tööandja raha omastamises kahtlustuse saanud naist ees kohtutee.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis peaks Anna-Maria Galojani süüasi prokurör Kristel Siitam-Nyiri kinnitusel kohtusse jõudma sel suvel.

«Pigem tahaks suveks kohtusse, aga kõik asjad ei sõltu meist,» ütles prokurör Postimees.ee'le. Kui suure summa omastamises Galojani kahtlustatakse, ei soovinud prokurör öelda.

«Summat ei saa enne kommenteerida, kui toimik koos on,» sõnas ta. Varem on Siitam-Nyiri öelnud, et summa jääb alla miljoni.

Prokuröri sõnul on Galojan kuni süüasja kohtusse saatmiseni kahtlustatav.

Eelmise aasta veebruaris toimunud erakorralisel üldkoosolekul kinnitasid Eesti Euroopa Liikumise (EEL) liikmed nõude suuruses 817 623,74 krooni organisatsiooni endise juhataja Anna-Maria Galojani vastu. Väidetavalt ulatunud noorpoliitiku tekitatud kahju koguni üle 900 000 krooni, kuid nõue tuli väiksem seepärast, et osa summast, ligi 125 000 krooni oli neiu 2007. aasta sügisel juba tagasi maksnud.

Liikumise väitel on nõude alus Galojani tehtud mittesihtotstarbelised kulud 2007. aasta 18. juunist kuni 27. septembrini.

Liikumise nõude põhiosa 575 489 krooni moodustavad Galojani pangaülekanded firmadele, mis tegelevad rõivaste müügi, iluteenuste osutamise, suhte- ja reisikorraldusega.

Teiste seas kannavad juhatuse teatel Galojani allkirja mitmed arved juveelipoodidest, rõivastega kauplevatest internetipoodidest jms.

Loe lisaks «

Galojani skandaalsed kulutused lähenesid miljonile

», «

Anna-Maria Galojan maksis osa rahast tagasi

».

Märksõnad
Tagasi üles