Skype'i juht pakkus Eestile uue tõusu valemi

Alo Raun
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Elmo Riig / Sakala

Skype'i tegevjuht Josh Silverman soovitas Eestil leida kriisist teistest edukamalt väljatulemiseks enda tugevaim valdkond ning panustada sinna kogu hingega.


Tema sõnul on kõigepealt tähtis välja sõeluda, milline on Eesti põhilisim majandusvaldkond, milles meil on teiste riikidega võrreldes eelis. Seejärel tuleks väga fokusseeritult seda arendama asuda, teha muutusi just selle valdkonna eduks.

Tallinnas Tehnopolis Presidendi kärajatel esinenud Silvermani sõnul tuleb arvestada, et Eesti on elanike arvult väiksem kui USA infotehnoloogiaparadiis Räniorg (Silicon Valley), mistõttu peaks eelisarendatav valdkond olema võimalikult kitsas.

Tema sõnul oleks arvutiteadus liiga lai valdkond ja parem oleks valida enda trumpalaks näiteks peer-to-peer tooted-teenused.

Peer-to-peer ehk partnervõrk on võrk, kus kõik laua- ja sülearvutid töötavad samaaegselt nii klientide kui serveritena ning jagavad oma faile kõigi teiste võrgus olevate kasutajatega.

Silverman ütles, et oluline on keskenduda Eesti strateegiliste eeliste ärakasutamisele. Kõike muud - maksusüsteemi jne - saab tema sõnul muuta, ja vajadusel tasub muidugi ka seda teha.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles