L, 1.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Wiesenthali keskus mõistis Ekspressis ilmunud karikatuuri hukka

BNS
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Auschwitzi koonduslaagri peasissekäik, mille kohal on kurikuulus silt «Arbeit macht frei» (Töö teeb vabaks)
Auschwitzi koonduslaagri peasissekäik, mille kohal on kurikuulus silt «Arbeit macht frei» (Töö teeb vabaks) Foto: SCANPIX

Natsikurjategijaid küttiv Simon Wiesenthali keskus mõistis hukka nädalalehe Eesti Ekspress huumorilküljel ilmunud karikatuuri.

Wiesenthali keskus nimetas ajalehe huumoriküljel ilmunud karikatuuri jälestusväärseks ja perversseks ning kõiki holokausti ohvreid solvavaks. Keskuse esindaja Efraim Zuroff mõistis karikatuuri avaldamise hukka, süüdistades selle ilmumisega seoses taas Eestit natsilembuses.

«Tegemist oli iroonilise naljaga, kus me pilasime Isamaa ja Res Publica liiget, kes reklaamis oma ettevõtet ootamatul moel. Kõik inimesed ei taju nalju ühtemoodi, eriti need, kes on teisest kultuuriruumist,» ütles BNSile Eesti Ekspressi peatoimetaja asetäitja Sulev Vedler.

Vedler viitas juhtumile, kus gaasiseadmeid müüv Eesti firma Gasterm Eesti OÜ riputas oma kodulehele foto Auschwitzi koonduslaagrist ja selle väravast kirjaga «Arbeit macht frei» («Töö teeb vabaks»).

Eesti Ekspress avaldas huumoriküljel Kranaat foto koonduslaagri vangidest, lisades sellele doktor Mengele dieediravimeid reklaamiva teksti.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles