Postimees
Laura Robson.
Laura Robson. Foto: SCANPIX

Suurbritannia tennisefännidele annab tänavu US Openil ja Londoni olümpial triumfeerinud Andy Murray kõrval rõõmustamiseks hulgaliselt põhjust ka 18-aastane Laura Robson.

US Openil paljusid üllatanud ning endise maailma esireketi Kim Clijstersi ja seejärel ka Na Li konkurentsist välja lülitanud Robson alistas Hiinas Guangzhous peetava turniiri poolfinaalis 6:4, 6:2 rumeenlanna Sorana Cirstea (WTA 30.) ning jõudis karjääri jooksul esimest korda WTA turniiril finaali. Cirsteal oli turniiril 3. paigutus.

Seejuures on Robson esimene briti naistennisist pärast Jo Durie’t, kes WTA turniiril finaali jõudnud. Durie jõudis sama kaugele 1990. aastal USAs Newportis peetud turniiril. Viimati võitis briti naistennisist WTA turniiri 1988. aastal, kui võidukarika sai pea kohale tõsta Sara Gomer.