Õunakorjajatel lõpeb varsti töö

Vilja Kohler
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tulundusühistu Vasula Aed töötaja Juhan Luiv ja tema kolleegid korjasid läinud nädala lõpus punapõskset taliõuna «Antei». Saak nopitakse kõigepealt ligi kümme kilo mahutavasse kotti, kust see õrnalt suurde kasti poetatakse.
Tulundusühistu Vasula Aed töötaja Juhan Luiv ja tema kolleegid korjasid läinud nädala lõpus punapõskset taliõuna «Antei». Saak nopitakse kõigepealt ligi kümme kilo mahutavasse kotti, kust see õrnalt suurde kasti poetatakse. Foto: Sille Annuk

Tartlaste õunapuud pole tänavu helded, pigem vastupidi. Tartu lähistel Vasulas ja Rõhul suurtes õunaaedades käib praegu aga kibe töö, vilunud aednikel ei ole põhjust saagi üle nuriseda.

Tulundusühistu Vasula Aed noored õunapuud on veinipunase taliõuna «Antei» all lookas. Keskmist kasvu inimese kõrgustelt puudelt käis eelmise nädala lõpus saagi noppimine: ilusad õunad rändasid korjajate õlakottidesse ja kaubandusliku välimuseta mahlaõunad laastkorvidesse.

«Ega see väikestelt puudelt korjamine nii lihtne olegi, kui paistab,» muheles Vasula Aia töötaja Juhan Luiv tööd katkestamata. «Õunaga tuleb õrnalt ringi käia, muidu ei säili ju. Ja eks siin ole ka vanu suuri puid, mille otsa on vaja ronida.»

Tagasi üles