Lennusadam võistleb maineka arhitektuurifestivali finaalis

Lennusadam.

FOTO: Raigo Pajula

Eesti Meremuuseumi  lennusadam valiti  World of Architecture Festivali lühinimekirja ehk finaali kahes kategoorias ning võistleb sel nädalal võidu nimel mitmete arhitektuuripärlitega üle maailma.


World of Architecture Festival (WAF) on üks maailma suurimaid arhitektuurifestivale, mis tänavu toimub viiendat korda ja kus tunnustusele kandideeris esimeses voorus üle 500 projekti, teatas Lennusadama turundusjuht Triin Visnapuu-Sepp.

Lennusadam lisati shortlist’i kahes alamkategoorias, milleks on valminud uu ja vana ning display ehk ekspositsioon. Shortlist´i kuulumine tähendab Lennusadama jaoks seda, et 3.-5. oktoobril astutakse Singapuris võistlustulle koos teiste suurepäraste projektide ja hoonetega.

Lennusadamat esindavad konkursil KOKO arhitektid Andrus Kõresaar ja Raivo Kotov, kes püüavad oma esitlusega tutvustada unikaalsete vesilennukite angaaride rekonstrueerimist ning uue muuseumi kujundamist maailma arhitektide paremikule.

«Sel aastal toimub World of Architecture Festival Singapuris ning võistlusel on tajutav ka Aasia riikide suurem ülekaal ja tõenäoliselt valitakse ka võitja siitpoolt maailma,» rääkis Singapuris esitlust ette valmistav Kõresaar ning tõi välja, et lühinimekirjas on palju Aasia projekte.

«See ei tähenda, et Euroopas on valminud vähe häid lahendusi, vaid fookuse seadmist. Seda enam on suur au kuuluda shortlist’i ja Lennusadamat siin tutvustada, olen linna peal silmanud juba tervet hulka vabavormilisi betoonehitisi ja väga hea tunne on siin rääkida Tallinna vesilennukite angaaridest kui esimesest suurest betoonkoorikust maailmas,» rõõmustas Kõresaar.

WAF shortlist koosneb kolmest kategooriast: valminud hooned, maastikuprojektid ja tuleviku projektid ning need jaotuvad veel omakorda paljudeks erinevateks Vastavalt festivali korrale on kõigil lõppvalikusse valituil kohustus esitada oma projekti žüriile ja laiale auditooriumile. Objektid, mis on lõppvalikus, võivad olla väga erinevad, nii pindalas, investeeringu maksumuses kui töömahus.
 

Tagasi üles