E, 2.10.2023

Postimehe podcastid

Facebook
Comments 1

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Mait Palts

Riigieelarve on saanud palju kriitikat nii ettevõtjate kui opositsioonipoliitikute poolt, rahulolematust on isegi võimuliidu ridades. Miks eelarve mitte kellelegi ei meeldi, sellest räägime Postimehe otsesaates kaubandus-tööstuskoja peadirektori Mait Paltsiga. Saatejuht on Ulla Länts.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

KULTUURIS KUUM: #67: Koreograaf Ingmar Jõela jumaldab tsirkust ja kabareed

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhääling «Kultuuris kuum» pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris. Külas käivad põnevad kultuuritegelased, valdkonna spetsialistid ja loomeinimesed, keda ühendab armastus kultuuri vastu. Saadet juhivad Tuuli Põhjakas ja Ralf Sauter.

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» käis külas koreograaf Ingmar Jõela, kelle kaasaegse tsirkuse lavastust «Circum Absurdum» juba oktoobris näha saab. Absurdimaiguline lavastus, mis segab omavahel tantsu, tsirkust ja meelelahutuslikku vaatemängu, räägib inimeseks olemisest ja inimeseks saamisest ning seda ääretult suurejoonelises võtmes.

Kuula Spotifys

 

PARC FERMÉ: Miks pole Rally2+ WRC jaoks võluvits?

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Arutlesime sel nädalal ettepanekute üle, mille on MM-sarja parandamiseks teinud iga tippklassi tiimi juht. Samuti sai räägitud sellest, miks pole tippklassi Rally2-auto põhjale ehitamine võluvits, et saada igal juhul juurde rohkem tehasetiime ja seeläbi põnevamat MM-sarja.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

CORNER 1: F1 hooaja vahekokkuvõte ning veel palju muud hobikardist olümpiani

Mootorispordientusiastid Art-Peeter Roosve ja Janar Saharenko räägivad nii nelja- kui ka kaherattalistest ning mõnikord on saates ka erikülalised. Vormelisõpradele on Art-Peeter ja Janar tuntud ka kui Facebooki lehekülje «Corner 1 Eesti» haldajatena.

Eeloleva Hollandi GPga Zandvoortis lõppeb F1 suvevaheaeg ning algab hooaja teine pool. Sellest tulenevalt otsustas Corner 1 taas stuudios maha istuda, et aasta esimene pool korralikult kokku võtta.

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

IGA MÄNG LOEB: Aitame Žalgirisel uut mängijat otsida, Partizani valesamm ja Monaco küsimärk

Korvpalli Euroliigas pole kunagi igav! Taskuhääling «Iga mäng loeb» võtab Vana Maailma tugevaima klubisarja, selle mängud ja säravamad tähed luubi alla ning teeb selgeks, kuidas asjad tegelikult on!

Jätkame klubide eelvaadetega. Käesolevas saates võtame luubi alla Belgradi Partizani, Tel Avivi Maccabi ja AS Monaco ning aitame Kaunase Žalgirisel leida asendaja Ignas Brazdeikisele.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

NESTOR & KOPPEL: 20.09.23 Nestor & Koppel 3.4 - Endine ja praegune

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Kolmanda hooaja neljandas osas räägivad SEB üllatuskülaline ja Redgate Wealth'i investeeringute valdkonnajuht Peeter Koppel majandusest.Küsimused, mis saavad täna vastuse:🏋️ Mis investeeringut on Peeter Koppelil raske hoida?🌎 Miks on kõikidel Euroopa riikidel tuju halb?📈 Kas võlakirjad on tipu saavutanud?

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

 

VABA AKADEEMIA: Robin Gielen: «Seenapokalüpsis. Ulme või reaalsus?»

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Juba paarkümmend aastat on looma ja taimeriigi kõrvale tõusnud kolmas kuningriik - seened. Kuidas on seeneriigi roll muutunud teaduses läbi aja? Kui palju kontrollivad seened (meie) elu? Kas zombi-sipelgaid tootev seen Cordyceps võib hakata inimesi ründama nagu HBO populaarses teleseriaalis «The last of us»? Neil teemadel arutleb loengus Robin Gielen oma doktoritöö «Patogeensete seente liigirikkus ja ökoloogiline roll putukapopulatsioonides» valguses.

Kuula Spotifys

 

SOLARAADIO: #5- Õpi Eesti tippudelt Solaride'is

Solaraadio on Solaride poolt loodud podcast, kus arutletatakse inseneeriast ning nende teekonnast maailmameistrivõistlustele.

Solaraadio viiendas osas vestlevad saatekülalised õppimise teemadel. Stuudios on tõelised Solaride’i veteranid - tegevjuht Kristel Leif, Solaride Akadeemia juht Kädi Alanurm ning mentor, kes on juba algusaastatest nõu ja jõuga toetanud, Ragmar Saksing Tehnopolist.Saates asutakse arutlema teemadel nagu:- mida tähendab õppimine?- millised on õppimisviisid?- tasuta töö või investeering iseenda tulevikku?- mis on Solaride’i mentaliteet ja mida tähendab selle puudumine?- milline eelis on tänapäeva noorel?Saadet juhib filmitegija ja solarider Desiree Talv.

Kuula Spotifys

 

KARJÄÄRIPÖÖRE: Lauri Laats läks Mustamäe linnaosa vanema kohalt Riigikokku

Taskuhäälingu saates «Karjääripööre» räägime inimestega, kes on teinud oma tööelus suure muutuse. Nad on lahkunud harjumuspäraselt töölt ja hakanud tegutsema uues valdkonnas. Saadet juhib majandustoimetaja Aimur-Jaan Keskel.

Saates on uus Riigikogu liige Lauri Laats, kes sai hiljutistel valimistel ligi 6000 häält. Rääkisime tema valimiskampaaniast, kus ta kasutas erilisi reklaamvõtteid, näiteks pappkujusid kaupluste ustel. Lisaks kõnelesime põhjustest, miks ta otsustas Mustamäe linnaosa juhi lahkuda ja Riigikokku minna. Juttu tuli ka tema sportlasekarjäärist maadlejana ja tegevusest ettevõtjana.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

MAAILM TASKUS: Madison: Hiina huvides ei ole näha Euroopat ühtsena

Margus Parts ja välistoimetus toovad kätte Eestile tähtsad arengud välismaal.

Kuigi Euroopa Liit on muutunud Pekingi suhtes kriitilisemaks, puudub 27 riigi seas üksmeel, kuidas Hiina mõju vastu seista, rääkis saates «Maailm taskus. Euroopa eri» Euroopa Parlamendi saadik Jaak Madison.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

TERVISEKOMPASS: Räägi, kuidas sul päriselt läheb: Minu sisemine kriitik — enesehinnangut lammutav või ehitav?

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Millistel sisemistel kõnelustel laseme enda enesehinnangut mõjutada? Need teemad on sügavad ja seotud meie sisemise kujunemislooga. Sisemise kriitiku häälest pole me alati teadlikud, seda eriti teismelisena, mil emotsioonid on tugevad ja paljud hinnangud tunduvad absoluutse tõena. Arutame enese sisse vaatamise avastusretkedest ja võimalustest teha paremaid valikuid. Külas on Anni Maria Pearson, saadet juhib Hille Luht-Pihelgas.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

NAISTEJUTUD 316: Tütar küsis: «Kas emme sureb nüüd ära?» Kuidas naine lootusetust prognoosist hoolimata end terveks tegi

«Naistejutud» on julge ja avameelne saade, kus Kristina Herodes, Dagmar Lamp ja külalised räägivad seksist, suhetest, tööst ja seiklustest. See on parim võimalus naistest päriselt aru saada!

«Sa ei hakka enam kunagi kõndima,» kõlas kurjakuulutav prognoos. Pille Trolla oli varem tegus ja aktiivne naine, kuid peale saatuslikku päeva ei suutnud ta iseseisvalt liikudagi. Lisaks olid meeletud valud ööl ja päeval. Kuid vapper naine võttis julguse ja jõu kokku ning otsustas: «Ma ei lepi sellise saatusega!»Saates on külas siiras, soe ja särav pilatese õpetaja Pille Trolla. Kuula, õpid paremini oma keha sõnumeid mõistma ning aitama end ise välja olukordadest kus tundub, et väljapääsu polegi. Saatejuht Kristina Herodes.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

SODIAAGISOSINAD: Täiskuu viib suhteküsimused kulminatsiooni: tekib vajadus uue suuna järele

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Ees on täiskuu Jäära märgis ning samal ajal jõuab Veenus kvadraati Uraaniga - suhted ja kokkulepped võivad ootamatult muutuda. Astroloogiasõnastikus saame teada, mida tähendab sünnikaardis Supergalaktika Keskpunkt. Nädalakaardiks tuleb aga äraootav Poodu.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

OMA TUBA, OMA LUBA: _2.4_Kui hoidistamine läheb pekki! Need kurgid maitsesid kui keskaegne kooleraravim

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina Kostap, Triin Palmipuu ja Madis Kartau sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. 

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

PÄRNU POSTIMEES: Lühidalt: Ei ole aega uudiseid lugeda? Kuulake kiirkokkuvõtet!

Siit kanalist leiad Pärnu Postimehe uudiste kokkuvõtte "Lühidalt", arutelusaate "Sõnu ei söö" ja ajaloohõngulise meelelahutussaate "Kurioosum"

Pärnu Postimehe taskuhäälingus “Lühidalt” võtame kokku nädala huvitavamad sündmused. Kõiki lugusid saab põhjalikumalt lugeda Pärnu Postimehe veebist.Uudised valisid ja lugesid ette Siiri Erala ja Raido Keskküla.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA: Kuidas tulevad kallinenud eluga toime tudengid?

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud.

Seekordses saates räägivad Tartu Postimehe ajakirjanik Henn Uuetoa ning Tartu ülikooli üliõpilasesinduse asepresident Anette-Mai Pirk-Birk ja Tartu Tudengipäevade sponsorjuht Hannah Kaarma alanud õppeaasta ja tudengipäevade valguses üliõpilastest. Juttu tuleb tudengite õppevälisest aktiivsusest, tudengiorganisatsioonidest ning sellest, kui muretut elu üliõpilased kallite hindade tõttu üldse lubada saavad.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

JULGEOLEK TÄNA: Kas tõesti on Eestis varsti 1,3 miljonit «kasulikku idiooti»?

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Eestis on muutunud väga vabalt ja kergesti kasutatavaks väljendiks «kasulikud idioodid». Üha rohkem esineb see väljend teise poole tasalülitamiseks diskussioonides. Seda kasutatakse üha laiemalt ning kergekäelisemalt, eemaldudes selle esialgsest tähendusest. Eesti avalikku debatti iseloomustab ka teemade julgeolekustamine, millega muudetakse diskussioon võimatuks. Kui asi on juba julgeolekus, on kerge näidata oponente Eesti julgeoleku õõnestajatena. Seeläbi muutub valitsemine mugavaks.Ukraina on viimastel nädalatel olnud rindel aeglaselt edukas ja piiratud mahus murdnud mitmes kohas läbi Venemaa kaitseliinidest. Samal ajal on Kiiev olnud väga edukas rünnakutes Venemaa armee ja laevastiku staapide vastu.Saates «Julgeolek täna» arutavad julgeolekueksperdid Meelis Oidsalu ja Erkki Koort aktuaalsete Eesti julgeolekut mõjutavate tegurite üle.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

KULTUURI KODA: Loovisikud vajavad toetust

Eesti Kultuuri Koda ja Postimees kutsuvad kultuuritippude arutelutundi, kus sõnastame probleeme ja otsime uudseid lahendusi.

Eesti Kultuuri Koda on välja töötanud tugisüsteemi, et pakkuda loovisikutele konsultatsioone ja koolitusi terves reas valdkondades, PR-oskustest psühholoogilise ja juriidilise nõustamiseni. Mida täpsemalt see endast kujutab?

Loovisikute töörühma juht Heili Vaus-Tamm kutsus külla läbirääkimisoskuste õpetaja Georg Merilo, Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektori Veikko Luhalaiu ning muusik Oleg Pissarenko. Jutuks võeti, millist abi loovisikud ootavad ning kuidas tänastes keerulistes oludes loometöö tegijaid kõige paremini toetada.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles