N, 8.12.2022

Postimehe podcastid

Postimehe podcastid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Egert Belitšev

Siseminister on esitanud uueks PPA peadirektori kandidaadiks praeguse peadirektori asetäitja Egert Belitševi. Millise väljakutse on sellele ametkonnale esitanud tänane julgeolekuolukord, sellest me saates räägimegi. Saatejuht on Ulla Länts.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

KULTUURIS KUUM #26: Ilmar Raag räägib suurejoonelisest fantaasiafilmist «Erik Kivisüda»

Postimehe kultuuritoimetus pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris.

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» käis külas filmirežissöör Ilmar Raag, kelle suurejooneline fantaasiafilm «Erik Kivisüda» õigepea kinodesse jõuab. «Erik Kivisüdamest» on juba aastaid räägitud kui Eesti kõige kallimast filmist, ent milleks see eelarve tegelikult läks, miks film ligi kümme aastat valmis ja kas Tallinnasse rajatav filmilinnak tähendab, et selliseid filme saaks rohkem teha? Sellest kõigest vestles Raagiga kultuuritoimetaja Tuuli Põhjakas.

Kuula Spotifys

 

PARC FERMÉ: ​Tänak on ringiga kodus tagasi, et teha Rosbergi

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Helesinine unistus täitus - Ott Tänak ja Martin Järveoja sõidavad 2023. aastal WRC-sarjas M-Sport Fordi meeskonnas. «Parc Fermé» võttis värske uudise pulkadeks lahti ning jääb ootama, kes saavad järgmisel aastal eestlaste tiimikaaslasteks.

Teise teemana võtsime vaatluse alla, kuidas võiks areneda WRC-sari ja milliste autodega tuleks seal tulevikus sõita. Endine Hyundai tiimipealik Andrea Adamo on arvamusel, et hübriidautod olid viga. «Parc Fermé» leidis sellele poolt- ja vastuväiteid.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

CORNER 1: Draamat täis sambapeolt emotsionaalsesse Araabia kõrbeöösse

Vormelientusiastid Art-Peeter Roosve ja Janar Saharenko hoiavad võidusõidumaailmas toimuval silma peal ega jäta midagi kahe silma vahele. Vormelisõpradele on Art-Peeter ja Janar tuntud ka kui Facebooki lehekülje «Corner 1 Eesti» haldajatena.

Vormelisaate «Corner 1» seekordne osa kulgeb paljuski mööda sentimentaalseid radu, sest sel nädalavahetusel sõidetav Abu Dhabi GP võib olla viimaseks F1-stardiks mitmele armastatud sõitjale eesotsas Sebastian Vetteli ja Daniel Ricciardoga.

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

NESTOR & KOPPEL 2.9 - inflatsioon

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Elektrihinnad püsivad kõrged, tööturg jahtub väga kõrgelt temperatuurilt, inflatsioon ei ole endiselt puhkusele läinud, kuid Maarjamaa mahedahäälseimad majandumehed Peeter Koppel ja Mihkel Nestor on stuudios, et lahata eelmiste nädalate majandusteemasid.

Tänased teemad:

🌊 Millal muutub Eesti majanduse mõõnaperiood tõusuks?

📈 Mis sektoris oli kõige kiirem palgakasv?

📅 Miks kirjutab Peeter Koppel enda kalendrisse kuupäeva 17.06.2023?

⛽ Kuidas on seotud naftalaevad ja Euroopas asuvad kindlustused?

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

 

KARJÄÄRIPÖÖRE: Eksminister Liisa Oviir on hooldekodu juhataja

Taskuhäälingu saates «Karjääripööre» räägime inimestega, kes on teinud oma tööelus suure muutuse. Nad on lahkunud harjumuspäraselt töölt ja hakanud tegutsema uues valdkonnas. Saadet juhib majandustoimetaja Aimur-Jaan Keskel.

Saates on külas Liisa Oviir, kes oli Taavi Rõivase valitsuses ettevõtlus– ja infotehnoloogiaminister, kuid leidis uue väljakutse eakatekodu juhatajana. Ta on hariduselt jurist ning töötas aastaid Tallinkis ja Eesti Energias. Rääkisime külalisega emotsioonidega toimetulekust juristina, poliitikukarjäärist ja uute väljakutsete vastuvõtmisest.

 

NAISTEJUTUD 271: Domineerimine. «Vahel naine tahabki seda - keegi tuli ja võttis mind nagu mees!»

«Naistejutud» on julge ja avameelne saade, kus Kristina Herodes, Dagmar Lamp ja külalised räägivad seksist, suhetest, tööst ja seiklustest. See on parim võimalus naistest päriselt aru saada!

Domineeriv mees - on see saatan või unistuste mees? Naiste ootused ja vaated selles küsimuses on intrigeerivalt erinevad. Üks asju, mida mehele enim ette heidetakse, on mehelikkuse puudus, võimetus otsustada. Aga kui ta tahab kõike otsustada?

«Domineerimine pole üldse nii kerge,» kinnitab saatekülaline, tugeva karakteriga mehelik mees ja tunnustatud fotograaf Egert Kamenik. Tema elukogemus kinnitab, et nii mõnigi naine salamisi igatseb seda, et mees domineeriks. Ja seda nii argielu otsuseid tehes kui magamistoas. «Vahel naine tahabki, et talle jääks fantaasiasse see, et keegi tuli ja võttis mind nagu mees!»

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

KÜLMAVÄRINAD. Viimane saade - LAIV!

«Külmavärinates» räägivad kõhedaid unejutte Dagmar Lamp ja Heidi Ruul. Toome kuulajate ette paeluvad lood ajaloost ja tänapäevast, krimi- ja paranormaalsete nähtuste vallast nii Eestist kui välismaalt.

«Külmavärinad» jätavad teiega sel kujul hüvasti, kuid muretseda ei tasu - leiate Daki ja Heidi kõhelugusid rääkimas saatest nimega «Kikimoorid». Leia see oma podcastiäpist! Viimases saates räägime aga kurjast vaimust vaevatud nunnast, ühest prohvetlikust unenäost ja loeme ette kuulajate kirju.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

SODIAAGISOSINAD (05.12-11.12): Täiskuunädal krutib pinget üles

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Räägime selle nädala impulsiivsest täiskuust, mille taustal läheneb Lilithi ja Pluuto opositsioon - 10 aasta jooksul korra aset leidev seis, mis näitab meie peidetud traumasid. Astroloogiasõnastikus selgitame, mis on sinu autoriteet Inimese Disaini järgi. Dagmari tarokaardipakist võtab sõna Maailm.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

ELU24 HOROSKOOP: 5.–11. detsember

Elu24 iganädalane horoskoop toob esile sinu täheseisud, mis aitavad sul planeerida rahaasju, leida armastust ja hoida oma tervist.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

OMA TUBA, OMA LUBA: «Maal laon külmkapist kotti kõik kõige kallimad asjad: olen oma laps, te ei saa mulle ei öelda!»

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina Kostap, Triin Palmipuu ja Madis Kartau sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. 

Kuidas toidu raiskamist vähendada? See saab alguse poest. Viise, kuidas toitu hea hinnaga või lausa tasuta saada ning kuidas seda säilitada nii, et miski halvaks ei lähe, on palju ning neist me täna räägime.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

SÕNU EI SÖÖ: Milline on parim jõulukink eakale lähedasele?

«Sõnu ei söö» on Pärnu Postimehe taskuhääling, kus kohalikel inimestel-asjatundjatel on võimalik avaldada arvamust tulistel-aktuaalsetel teemadel.

Äsja lõppenud november oli tuleõnnetuste tõttu Pärnumaal erakordselt kurb: kolmes hukkunutega majapõlengus kaotas elu neli inimest. Millised on peamised tulekahjude tekkepõhjused? Õnnetusi juhtub, kuid kuidas selleks parimal viisil valmis olla? Milline võiks olla parim jõulukink üksinda elavale eakale lähedasele?Selle üle arutlesid vastses taskuhäälingu saates Lääne päästekeskuse ennetuspartner Kristi Kais ja G4Si standardlahenduste divisjoni direktor Tarmo Pärjala. Saadet ohjas Pärnu Postimehe arvamustoimetaja Raido Keskküla.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA: Miks tali igal aastal üllatusena tuleb?

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud. Saadet juhib Tartu Postimehe ajakirjanik Veiki Ojaperv.

Esimene lumi tõi kaasa probleeme lumetõrjega Tartus, selline tunne nagu astuks iga aasta sama reha otsa. Stuudios on tänavahoolduse üle arutamas Tartu abilinnapea Raimond Tamm, saadet juhib Veiki Ojaperv.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

JULGEOLEK TÄNA: Nursipalu valu riigikaitses

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Eesti on saanud Venemaa Ukraina agressiooni ajal ka oma märgilise sündmuse. Nursipalu harjutusväljaku laiendamine Võrumaal kütab kirgi riigikaitses.Ukraina-vastase sõjaga seoses kiputakse ehk teinekord minema lihtsama vastupanu teed ning näitama, et harjutusväljaku sellises rajamises kahtlejad on kõik riigivastased. See ei ole kindlasti nii – inimene, kes ei seisa oma kodu eest rahu ajal, ei seisa selle eest ka sõjas. Kui ühe käega loob riik laiapindse riigikaitse kontekstis 9000 ha suurust harjutusväljakut, siis teisalt ei vasta politsei eriüksuste harjutuskohad nõuetele.

MAAILM TASKUS: Vello Pettai: iga tühja lubadust pole mõtet sildistada populismiks

Postimehe välistoimetaja Margus Parts toob kätte Eestile tähtsad arengud välismaal.

Tänases saates on külas tuntud Eesti populismiuurija, Tartu Ülikooli professori Vello Pettai. Populismist räägitakse kõikjal, aga ei pruugi olla sugugi üldmõistetav, mida see mõiste tähendab või milline on olnud populismi ajalugu. Kuidas erinevad vasakpoolne ja parempoolne populism? Kas populism ja autoritaarsus käivad alati käsikäes? Millised on Ida-Euroopa populismi eripärad?

 

STARTUP DAY: Nanordica Medical – antibiootikumid pole lahendus

«sTARTUp Day» podcast toob kuulajateni põnevad vestlused iduettevõtjate, investorite ja teiste startup-kogukonna liikmetega. Saadet juhivad Marleen Aasa ja Otto Oliver Olgo.

Seekordses Startup day'l kohapeal salvestatud podcastis on külas Tartust 150 000 euroga lahkunud Nanordica Medicali asutajad Anna-Liisa Kubo ja Olesja Bondarenko. Teadlastest iduettevõtjad räägivad, kuidas nad ärimaailma jõudsid ning kui kaugele ollakse tänaseks enda tootega jõutud. Samuti peatutakse nii patendikaitse kui ka teaduse ja äri ühendamisega seotud teemadel.Saade on salvestatud enne auhinna võitmist.

 

20MIDAGI: Grete-Stina Haaristo: aitab jutust, et koolis on väiksed palgad ja nõmedad õpilased

«20midagi» on saade tegijatest inimestest, kes töötavad maailma mingis suunas muutmiseks. Igas saates toob Ave Kongo esile ühe erilise külalise, kelle mõttemustritest, valikutest ja visioonist saavad kuulajad mõtlemisainet ja näpunäiteid.

Septembrikuu on hariduskuu, mistõttu kutsus Ave Kongo ja Postimees külla Tabasalu riigigümnaasiumi direktori Grete-Stina Haaristo. Mida põnevat tehakse Eesti haridusmaastikul? Kuidas Tabasalu kool teistest erineb? Mida kujutab endast koolidirektori argipäev? Mida Grete-Stina oma töös saavutada tahab?

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

KULTUURI KODA: Miks eraalgatus peab ühiskonna probleemide lahendamisel riigist ette jõudma?

Eesti Kultuuri Koda ja Postimees kutsuvad kultuuritippude arutelutundi, kus sõnastame probleeme ja otsime uudseid lahendusi.

Eesti Kultuuri Koda pööras seekord oma pilgu annetamisele. Teema avamiseks kutsus muusikametseen Pille Lill külla kaks tuntud Eesti heategijat: Toivo Tänavsuu ja Janek Mäggi. Miks annetamine aitab kiiremini ja paremini kui maksud? Millised on rusikareeglid, kuidas inimesi hõlpsamalt annetama panna? Kuidas tõid eelmiste presidendivalimiste ajal vähiravifondi vabatahtlikud kokku kogu ühiskonna, parteidest Odini sõdalasteni?

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Mait Metspalu: Eesti on piirimaa ammustest aegadest

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaarel on külas Tartu Ülikooli evolutsioonilise genoomika professor Mait Metspalu, et lähemalt tutvustada inimeste geneetilist varieeruvust. Kuidas aitab geneetilise varieeruvuse uurimine kaasa rahvastiku demograafia ja sugulassuhete uurimisele? Millisesse aega on võimalik tagasi viia tänast Eesti-sisest geneetilist struktuuri? Kes on eestlastele geneetiliselt lähedamad, soomlased või lätlased?

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

KVALITEETMINUTID: Matused on lahkunu elu tähistamiseks

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar ja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla vaatavad ausalt näkku vanadusele, selle võludele ja valudele.

Milleks on vaja lahkunute mälestamist tseremooniaga? Kuidas leina ja kaotust läbi elada? Miks on hea iseendale nekroloog kirjutada? Stuudios on Postimehe ajakirjanik Aimar Altosaar, ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja haridusgerontoloog Tiina Tambaum, et rääkida surmast ja matusekorraldusest.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VABA AKADEEMIA: Imar Koutchoukali: Mida keel(eteadus) meile ütleb koraani kohta

Vaba Akadeemia koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Vaba Akadeemia loengud on kõigile avatud ning järelkuulatavad YouTube'is, Postimehe veebis ja taskuhäälingute rakendustes.

2. detsembril on Vabal Akadeemial taas külas Imar Koutchoukali, kes räägib sellest, mille poolest erineb keel, mida näeme koraanis, klassikalisest araabia keelest, mis on selle tähtsus ja mida me keele kaudu koraani kohta teada saame. Nendele küsimustele püütakse loengus vastata keelelis-kultuurilise lähenemise raamistikus.

Kuula Spotifys

 

EESTI ROIMAD KOOS ANDRES ANVELTIGA: naisetapjad Rainar Roos ja Mohamed Helmi Jebnouni on perevägivallatsejate musternäidiseks

«Eesti roimade» novembrikuine erisaade valmis kampaania Sõnavägi raames. Andres Anveltil ja Dagmar Lambil on külas endine peaprokurör Lavly Perling, kellega räägime veritsevast probleemist nimega perevägivald.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

Märksõnad
Tagasi üles