Postimehe podcastid (1)

Copy

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Margus Tsahkna

Kuigi Eesti territooriumil saavad Venemaa kodanikud valida Putinit vaid Vene saatkonnas, ei keela Eesti minna neil teisel pool piiri asuvatesse valimisjaoskondadesse. Miks see nii on, sellest räägime välisminister Margus Tsahknaga (Eesti 200). Saatejuht on Ulla Länts.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

JULGEOLEK TÄNA: Kolm asja mida Moskvas Eesti luureraportist välja loetakse

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Saates «Julgeolek täna» arutavad julgeolekueksperdid Meelis Oidsalu ja Erkki Koort Eesti julgeolekut mõjutavate aktuaalsete tegurite üle. Selle saate peamisteks teemadeks on Välisluureameti värske aastaraport ja arengud Ukraina sõjas.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

NAISTEJUTUD: 337 David Vseviov: kurjuse alus on sügav alaväärsus - mina ei suuda kedagi võita, aga vot riik vallutas!

«Naistejutud» on julge ja avameelne saade, kus Kristina Herodes, Dagmar Lamp ja külalised räägivad seksist, suhetest, tööst ja seiklustest. See on parim võimalus naistest päriselt aru saada!

"Venemaa arusaam sõjast on maksimaalselt 19.sajandi tasemel," osutab ajaloolane David Vseviov. "See kõik on nii mõttetu, julm, arusaamatu ja rumal." Mis saab kurjusest siis kui selle avaldumisele reageeritakse pehmelt? "Ajalugu on näidanud, et kurjuse jõude on küllalt lihtne peatada kui seda kohe alguses teha. Aga hiljem on seda teha juba väga keeruline, kallis ja ohvriterohke." Täna me just selles seisus oleme - kahe aasta eest, just täna 24. Veeburaril algas Ukrainas sõda. Julmus ja ebainimlikkus on vahepeal vaid kasvanud. Ometi on meil tänases Eestis põhjust tänulik olla, meil on vedanud. Kuidas hoida vabadust? Tuleb julgelt vastu astuda kurjuse jõududele, mis end ka meie ühiskonnas näitavad. Väärtuskonflikt on siin juba täna, meie asi on silmad avada ja tegutseda. Head vabariigi aastapäeva teile kallid sõbrad, kuulajad, kaasmaalased. Saates on külas ajaloolane, õppejõud, Venemaa asjatundja ja sügavalt tark maailma mõtestaja David Vseviov. Saatejuht Kristina Herodes.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

SODIAAGISOSINAD: Nädal sütitab uut elujõudu ja loomingut, kuid lõppeb pidurdava täiskuuga

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Sel nädalal Veenuse-Marsi ühendus käivitab uue tsükli suhetes ning täiskuu Neitsis valgustab välja vead ja puudujäägid. Astroloogiasõnastikus tutvume kääbusplaneet Salaciaga, mis annab edasi delfiinidele omast mängulisust ja sensuaalsust. Nädalakaardiks tuleb, üllatus-üllatus, Armastajad.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

KULTUURIS KUUM: #83: Horror Dance Squad on liiga karm raadiote jaoks ja liiga lahja tõsiste žanrifanattide jaoks

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhääling «Kultuuris kuum» pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris. Külas käivad põnevad kultuuritegelased, valdkonna spetsialistid ja loomeinimesed, keda ühendab armastus kultuuri vastu. Saadet juhivad Tuuli Põhjakas ja Ralf Sauter.

ostimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» käis külas ansambel Horror Dance Squad, kes tähistab 1. märtsil oma 10. sünnipäeva ja on õige pea välja andmas uut albumit. Mis tunne on nii kaua bändi teha? Kuidas plaanib Horror Dance Squad oma sünnipäeva tähistada? Mida nad on 10 aasta jooksul enda ja bänditegemise kohta õppinud ning millised ambitsioonikad plaanid on neil seoses uue albumiga? Horror Dance Squadiga rääkis kultuuritoimetaja Tuuli Põhjakas.

Kuula Spotifys

 

PARC FERMÉ: Tänaku taktika oli julge ja õige

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Postimehe rallisaade «Parc Fermé» keskendub selles osas Rootsi MM-rallile ja sealt tulnud teemadele. Teiste teemade hulgas tulevad jutuks Ott Tänaku reedene taktika, Toyota sõitjatekäsklused ja kas viimaste tiimipealik Jari-Matti Latvala vankumatu kindlust väärib ikka kriitikat? Head kuulamist!

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

MAAILM TASKUS: Euroopa eri. Siiri Oviir: enne Krimmi annekteerimist elas Euroopa teatud naiivsuses

Margus Parts ja välistoimetus toovad kätte Eestile tähtsad arengud välismaal.

Kui endiseid Nõukogude Liidu riike vaevasid probleemid korruptsiooni ja õigusriigi küsimustes, siis Lääne-Euroopa oli enne 2014. aastat liiga naiivne Venemaalt lähtuva ohu osas, rääkis endine Euroopa Parlamendi saadik Siiri Oviir saates «Maailm taskus».

Kuula Spotifys

CORNER 1: Pilk DTMi ja M2 Cup maailma telgitagustesse koos Carmen Kraaviga

Mootorispordientusiastid Art-Peeter Roosve ja Janar Saharenko räägivad nii nelja- kui ka kaherattalistest ning mõnikord on saates ka erikülalised. Vormelisõpradele on Art-Peeter ja Janar tuntud ka kui Facebooki lehekülje «Corner 1 Eesti» haldajatena.

Kutsuda DTMi rangelt Saksamaa võidusõidusarjaks on natuke nagu kutsuda Eurovisionit rangelt Euroopa lauluvõistluseks, sest kuigi tehniliselt on jutus iva sees, on see sisuliselt palju laiema haardega. Mootorispordisaade «Corner 1» kutsus endale külla ringrajasõitja Carmen Kraavi, kellega koos harutati DTMi ja selle tütarsarja jäämägi lahti.

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

IGA MÄNG LOEB: Kui Ivanović jääb Baskoniasse, peaks Kotsar lahkuma

Korvpalli Euroliigas pole kunagi igav! Taskuhääling «Iga mäng loeb» võtab Vana Maailma tugevaima klubisarja, selle mängud ja säravamad tähed luubi alla ning teeb selgeks, kuidas asjad tegelikult on!

Postimehe korvpallisaade «Iga mäng loeb» keskendub sel nädalal Euroliiga põhihooaja lõpusirgele ja arutleb, kas Maik-Kalev Kotsar peaks Baskoniaga lepingut pikendama või mitte.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

NESTOR & KOPPEL: 22.02.24 Nestor & Koppel 3.14 – Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Maarjamaa mahedahäälseimad majandusmehed asuvad lahkama kas Eesti majandus on hakanud vaikselt kasvama ning milline näeb välja Eesti ettevõtete tulevik?Tänased teemad:👩‍🏫 Miks on registreeritud töötute arv erinev statistikaameti omast?🎩 Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha – Eesti riigi rahandus?🌎 Kas ettevõtteid peaks rohkem maksustama? Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

 

VABA AKADEEMIA:  Mihhail Lotman: «Vene kultuur: etüüdid mustades värvides. Russofoobia 2»

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

23. veebruaril peab Mihhail Lotman Vabas Akadeemias järgmise loengu vene kultuuri tumedamate külgede sarjast. Järjekordses vestluses käsitleme edasi russofoobia teemat 19.-21. sajandi vene kultuuris. Kui 19. sajandil oli vene- ja Venemaa-vihkamine enamasti silt, millega tähistati liberaale (vaid üksikud inimesed nagu Vladimir Petšerin deklareerisid ise oma vihkamist), siis 21. sajandil kerkisid esile need, kes võtsid russofoobi tiitli uhkusega omaks. Märkimisväärne on aga see, et russofoobide ja šovinistide maailmamudelis on palju sarnast.

Kuula Spotifys

 

SOLARAADIO: #8- Headaega teine hooaeg ja tere tulemast kolmandasse!

Solaraadio on Solaride poolt loodud podcast, kus arutletatakse inseneeriast ning nende teekonnast maailmameistrivõistlustele.

Kõige viimases Solaraadios tuleme ringiga juurte juurde tagasi. Külas on kolmanda hooaja tegevjuht Asso Soosalu, mentor Kristel Leif ja peainsener Joosep Ress. Võtame kokku teise hooaja õppetunnd, eduelamused ja kõik hetked, mil oli kiustatus valget lippu lehvitada. Samuti kergitame saladuseloori käesoleva hooaja plaanidelt.Mõtiskleme:-Millised olid emotsioonid võistluse lõppedes?-Milliseid ämbreid sai läbi kolistatud?-Suurimad võidud?-Mida uut toob Solaride kolmas hooaeg?-Millised juhid saavad Asso ja Joosep olema?Saadet juhib filmitegija ja solarider Desiree Talv.

Kuula Spotifys

TERVISEKOMPASS: Õueteraapia võidukäik annab lastele ja täiskasvanutele parema vaimse tervise

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Eesti Loodus- ja Loomateraapia keskuse asutaja ja psühholoog Kristi Raava ning loovterapeut Triin Varkentin arutavad saates looduse mõjust vaimsele tervisele. Mõlemad eksperdid kasutavad oma töös õueteraapiat ja annavad ülevaate, miks sellist teraapiat on vaja ja kuidas see täpsemalt välja näeb.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

OMA TUBA, OMA LUBA: Esimesed kaks minutit

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina Kostap, Triin Palmipuu ja Madis Kartau sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. 

Hooajale paneb lõpu see, mis esimesel ringil eetrisse ei jõudnud.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

PÄRNU POSTIMEES: Sõnu ei söö: Mida arvavad koolinoored tänapäeva Eestist ja kodulinnast Pärnust?

Siit kanalist leiad Pärnu Postimehe uudiste kokkuvõtte "Lühidalt", arutelusaate "Sõnu ei söö" ja ajaloohõngulise meelelahutussaate "Kurioosum"

Pärnu Postimehe taskuhäälingu “Sõnu ei söö” vastses saates olid külas Pärnu ühisgümnaasiumi õpilased Marcus Viks, Kirke Heinsalu ja Daniel Lebedev, kes arutlesid iseseisvuspäeva eel, kas Eestis on hea elada.Samuti saame teada, kuidas tähistavad noored riigi aastapäeva ja kas see on neile oluline, milliseid tundeid tekitab sinimustvalge, kas Eesti kool annab hea hariduse ja mida nad ootavad tulevikult.Vestlusringi juhtisid Siiri Erala ja Raido Keskküla, helipildi toimetas Grete-Liisa Sihver.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA: Kallid maagümnaasiumid ja lärmakad Tartu tänavad

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud.

Seekordses taskuhäälingus «Vahetund Tartu Postimehega» arutlevad ajakirjanikud Eili Arula ja Rannar Raba maagümnaasiumide pidamise ja Tartu linna müramure teemadel.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Jaak Aru: Inimeseks olemisele võime leida vastuseid taevatähti vaadates

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Jaak Aru: „Üks suurimaid saladusi fennougristikas, meie sugulasrahvaste ajaloos on see, miks siis liiguti ikkagi nii kaugele põhja. Kus on küll igavest valgust, kuid kus on ka meeletult külm ja pime. See on väga erinev, kuidas me geneetiliselt tajume sooja ja külma – mul on perekonnas kaks liiget kes naudivad talisuplemist ja kaks kes kaldal külmetavad.Tõenäoliselt olid vaimsel tasandil tähed see tõmme, mis soome-ugri rahvaid ja kõiki neid teisi rahvaid põhja poole liigutas. Kui vaadata tähti ja kuulata muusikat, siis võib-olla saabki kõigest paremini aru.“

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles