K, 1.02.2023

Postimehe podcastid

Postimehe podcastid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Siim Sukles ja Ott Järvela

Rahvusvaheline olümpiakomitee teatas eelmisel nädalal, et enamik olümpialiikumise osapooltest nõustus venelaste osalemisega olümpiamängudel. Kas see tähendab, et otsus on langenud ja venelased võivad nüüd naasta igasugustele rahvusvahelistele võistlustele, sellest räägime Postimehe otsesaates Eesti olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese ja spordiajakirjanik Ott Järvelaga. Saatejuht on Ulla Länts.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

KULTUURIS KUUM #32: Kuidas Raimo Jõerand tegi filmi mehest, kes ennast surnuks joonistas

Postimehe kultuuritoimetus pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris.

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingut külastas filmitegija Raimo Jõerand, kelle dokumentaal «Gorikaturist» portreteerib Teise maailmasõja päevil surnud kuulsat karikaturisti Vello Agorit ehk Gorit. Film avab 31. jaanuaril dokfilmide festivali DocPoint ning jõuab 3. veebruarist ka kinolevisse. Saate lõpus külastab saadet põgusalt Tristan Priimägi, et rääkida DocPointi programmist leiamalt. Jõeranna ning Priimäega vestleb kultuuritoimetuse ajakirjanik Ralf Sauter.

Kuula Spotifys

 

PARC FERMÉ: Kui palju maksab üks Rally2-auto? Mis on M-Spordi toodangu nõrgad kohad?

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Postimehe rallisaade «Parc Fermé» keskendus sel nädalal Rally2-autodele. Räägime muuhulgas, kui palju neid autosid ralliteedel on ja kui palju tuleb nende eest välja käia. Saate tegid Karl Mihkel Eller ja Henry Lääne.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

CORNER 1: E-sportlase rutiin ja võidusõidusarja nullist korraldamine

Vormelientusiastid Art-Peeter Roosve ja Janar Saharenko hoiavad võidusõidumaailmas toimuval silma peal ega jäta midagi kahe silma vahele. Vormelisõpradele on Art-Peeter ja Janar tuntud ka kui Facebooki lehekülje «Corner 1 Eesti» haldajatena.

F1-hooaeg kogub sügaval tiimide tehastes alles tuure. Samal ajal on mitmed legendaarsed rajad veel sügava lumevaiba all. Ometi jäi vormelisaate «Corner 1» poiste jaoks talveuni seekord kaunis lühikeseks, sest stuudiot taaskülastasid Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu (EVAL) mehed Tanel Kasesalu ja Juss Parek.

Kui eelmises EVALi erisaates jäi kõlama lause, et autod pole päris, aga võidusõit on, siis seekordses saates ei filosofeerita enam niivõrd simracing'u olemuse ja spetsiifika üle, vaid suubutakse otse asja keskmesse ja räägitakse peagi algavast S-Link GT hooajast. Saates räägitakse teiste teemade hulgas, kas lihtsa rooli ja taburetiga saab virtuaalautospordis edu saavutada? Milline on e-sportlase rutiin? Kuidas on korraldada e-võidusõidusarja nullist?

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

NESTOR & KOPPEL Nestor & Koppel 2.13 - Sisserändajad

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Dünaamiline duo asub lahkama teemasid sisserändajatest, inflatsioonist, Soome töölistest ja aktsiate ostmisest.

Küsimused, mis saavad sellel korral vastuse:

📈 Mille pärast on sisserändajate statistiline number tõusnud?

🏝️ Kas eestlased hakkavad Soomest tagasi kolima?

💵 Kas täna oleks mõistlik osta aktsiaid?

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

 

KARJÄÄRIPÖÖRE: Meelelahutaja Sille-Kadri Simer tegi hobist ettevõtluse

Taskuhäälingu saates «Karjääripööre» räägime inimestega, kes on teinud oma tööelus suure muutuse. Nad on lahkunud harjumuspäraselt töölt ja hakanud tegutsema uues valdkonnas. Saadet juhib majandustoimetaja Aimur-Jaan Keskel.

Saates on külas Sille-Kadri Simer, kes on püstijalakoomik ja pulmavanem. Rääkisime tema tööst üksikettevõtjana ning sellega seonduvatest muredest, rõõmudest ja teadmatusest tuleviku ees. Juttu tuli ka meeskonna juhtimisest, lavanärviga toimetulekust ja ahistamisest töökeskkonnas.

 

TERVISEKOMPASS: Haigus, mis suudab hävitada kõik

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Söömishäired on psüühika- ja kätumishäiretest üks raskemaid, sest hävitab organismi, aju, enesehinnangu, suhted ja lõpuks inimese enda. Kliiniline psühholoog Ailen Suurtee selgitab, miks me ei tohiks öelda: "Oi, sa oled nii palju kaalust alla võtnud ja näed nüüd nii kena välja!". Saates tuleb juttu sellest, kuidas olla söömishäirega inimesele toeks, kuidas probleemi märgata ja kuhu abi saamiseks pöörduda.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

NAISTEJUTUD 280: Suhte tõehetk: siduda või mitte siduda?

«Naistejutud» on julge ja avameelne saade, kus Kristina Herodes, Dagmar Lamp ja külalised räägivad seksist, suhetest, tööst ja seiklustest. See on parim võimalus naistest päriselt aru saada!

Räägime sidumisest. Inimeste vaates selles küsimuses on vägagi vastandlikud. Miks osa inimesi peab oma suurimaks saavutuseks elus seda, kui keegi väärtuslik partner õnnestub endaga ära siduda? Ja teine osa hindab just seda, kui on suutnud säilitada oma vabaduse?

Kuidas püüniste punujad ja nendest pagejad omavahel hakkama saavad? Millal on ka vabadusefännid valmis end siduma ja päriselt pühenduma? Seda intrigeerivat teemat lahkavad kirglikult, tuliselt ja ehmatavalt ausalt kultuuriajakirjanik Peeter Kormašov ja Kristina Herodes.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

SODIAAGISOSINAD (23.01-29.01): Võimas tuleviku loomise aeg on alanud

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Oleme kassiaasta ja uue kuutsükli alguses ning algab kolmekuuline periood, mil kõik planeedid liiguvad direktiivselt - nüüd tuleb vaadata üksnes tulevikku. Selleks tutvume ka Inimese Disaini mõistega "motivatsioon", mis näitab iga inimese kohta, mis teda sügavamal tasandil liikuma paneb. Dagmari tarokaardipakist tuleb kaasa rääkima aga tagurpidi Mõõkade kümme.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

ELU24 HOROSKOOP: 23.–29. jaanuar

Elu24 iganädalane horoskoop toob esile sinu täheseisud, mis aitavad sul planeerida rahaasju, leida armastust ja hoida oma tervist.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

OMA TUBA, OMA LUBA: Hiired

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina Kostap, Triin Palmipuu ja Madis Kartau sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. 

Tere-tere-tere! Pole ammu kuulnud. «Oma tuba, oma luba» alustab oma teist hooaega ning teeme seda eriti aktuaalse teemaga, milleks on HIIIIIIIIRED. Põnevad lood, kuidas saatejuhid nendega maadelnud ja tõrjunud täidavad järgmise pooltunni.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

SÕNU EI SÖÖ: Valimiste eri. Helle Kullerkupp ja Alar Laneman: Juhtima peab kõva käega

«Sõnu ei söö» on Pärnu Postimehe taskuhääling, kus kohalikel inimestel-asjatundjatel on võimalik avaldada arvamust tulistel-aktuaalsetel teemadel.

Sel nädalal kinnitati riigikogu valimistel osalevate erakondade valimisnimekirjad ja algas aktiivne valimiskampaania periood. Pärnu Postimees tutvustab sel korral siin mail kandideerivate erakondade esindajate vaateid taskuhäälingu vahendusel digilehes. Loosi tahtel olid esimese saate külalised Pärnu linnavolikogu aseesimees Helle Kullerkupp ja riigikogu liige Alar Laneman Eesti Konservatiivsest Erakonnast. Saatekülalisi usutlesid Pärnu Postimehe peatoimetaja Siiri Erala ja arvamustoimetaja Raido Keskküla.

​​

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA: Kes ja miks pääsesid seekord mõjukate edetabelisse?

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud. Saadet juhib Tartu Postimehe ajakirjanik Veiki Ojaperv.

Tartu Postimehe peatoimetaja Rannar Raba ja reporter Eili Arula räägivad sel nädalal avalikuks saanud Tartu ja Tartumaa mõjukate inimeste edetabelist. Miks ja kuidas lehetoimetus seda tegi? Kes sel korral esile kerkisid? Millest tänavused valdkondlikud edetabelid kõnelevad?

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

 

JULGEOLEK TÄNA: Läänemere muutumine NATO sisemereks tagaks parema kaitse Eestile. Türgi on vastu

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Venemaa väejuhatuses on toimunud personalimuudatused ning on kindel, et Venemaa valmistub selle kaudu läbimurdeks Ukrainas. Kas see õnnestub või jääb Venemaa armee ikka murdma hambaid Ida-Ukraina väikelinnades?Moskva geopoliitilistest ambitsioonidest tulenevalt on Soome ja Rootsi esitanud taotluse liitumaks NATOga ning sisuliselt saanud juba artikkel 5 kaitse. Ometigi pidurdab nende liitumist Türgi. Mida see kõik Eestile tähendab, kuhu oleme jõudnud ja millise suuna julgeolekuarengud Läänemere piirkonnas võtavad?

 

KULTUURI KODA: Loovisikud vajavad toetust

Eesti Kultuuri Koda ja Postimees kutsuvad kultuuritippude arutelutundi, kus sõnastame probleeme ja otsime uudseid lahendusi.

Eesti Kultuuri Koda on välja töötanud tugisüsteemi, et pakkuda loovisikutele konsultatsioone ja koolitusi terves reas valdkondades, PR-oskustest psühholoogilise ja juriidilise nõustamiseni. Mida täpsemalt see endast kujutab?

Loovisikute töörühma juht Heili Vaus-Tamm kutsus külla läbirääkimisoskuste õpetaja Georg Merilo, Eesti Linnade ja Valdade Liidu tegevdirektori Veikko Luhalaiu ning muusik Oleg Pissarenko. Jutuks võeti, millist abi loovisikud ootavad ning kuidas tänastes keerulistes oludes loometöö tegijaid kõige paremini toetada.

Kuula Spotifys
Kuula Google Podcastis
Kuula Apple Podcastis

 

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Mait Metspalu: Eesti on piirimaa ammustest aegadest

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaarel on külas Tartu Ülikooli evolutsioonilise genoomika professor Mait Metspalu, et lähemalt tutvustada inimeste geneetilist varieeruvust. Kuidas aitab geneetilise varieeruvuse uurimine kaasa rahvastiku demograafia ja sugulassuhete uurimisele? Millisesse aega on võimalik tagasi viia tänast Eesti-sisest geneetilist struktuuri? Kes on eestlastele geneetiliselt lähedamad, soomlased või lätlased?

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

KVALITEETMINUTID: Matused on lahkunu elu tähistamiseks

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar ja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla vaatavad ausalt näkku vanadusele, selle võludele ja valudele.

Milleks on vaja lahkunute mälestamist tseremooniaga? Kuidas leina ja kaotust läbi elada? Miks on hea iseendale nekroloog kirjutada? Stuudios on Postimehe ajakirjanik Aimar Altosaar, ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja haridusgerontoloog Tiina Tambaum, et rääkida surmast ja matusekorraldusest.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VABA AKADEEMIA: Alar Laats „Esimeste sajandite kristlus(t)e arusaamad Jumalast ja inimesest“

Vaba Akadeemia koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Vaba Akadeemia loengud on kõigile avatud ning järelkuulatavad YouTube'is, Postimehe veebis ja taskuhäälingute rakendustes.

27. jaanuaril peab Vabas Akadeemias loengu Alar Laats, kes tutvustab lähemalt 1.-3. sajandi kristluste arusaamu Jumalast, Jeesusest ja inimesest. Viimastel aastakümnetel on toimunud või toimumas oluline paradigmamuutus esimeste sajandite kristliku mõtlemise mõistmisel. Esile on kerkinud kujutlus kristluse paljususest, erinevate kristluste olemasolust.

Esimesel kolmel sajandil ei saa veel rääkida ühest domineerivast, peamisest, „ortodokssest“ kristlusest, mis vastanduks nn hereetilisele, ekslikule kristlusele. Tollel perioodil üksteise kõrval eksisteerinud arusaamad Jumalast, Jeesusest ja inimesest olid väga erinevad. Loengu eesmärgiks on tutvustada mõningaid teoloogilisi suundumusi esimesel kolmel sajandil ning olulisemate kristlike rühmituste mõtlemist.

Kuula Spotifys

 

EESTI ROIMAD KOOS ANDRES ANVELTIGA: naisetapjad Rainar Roos ja Mohamed Helmi Jebnouni on perevägivallatsejate musternäidiseks

«Eesti roimade» novembrikuine erisaade valmis kampaania Sõnavägi raames. Andres Anveltil ja Dagmar Lambil on külas endine peaprokurör Lavly Perling, kellega räägime veritsevast probleemist nimega perevägivald.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
Kuula Google Podcastis

Märksõnad
Tagasi üles