Päevatoimetaja:
Andres Einmann
+372 666 2072
Saada vihje

Postimehe podcastid (1)

Copy

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

OTSE POSTIMEHEST: Mart Võrklaev

Endine rahandusminister Mart Võrklaev oli veel mõnda aega tagasi üks vihatumaid poliitikuid Eestis, kuid nüüd astub lisaks riigikogu liikme tööle hoopis üles teleseriaalis ja suurel komöödiaetendusel. Küsime, kas riigikogu liige on rajama endale uut karjääriteed või on tegemist hoopis kampaaniaga tulevasteks valimisteks. Mõistagi räägime Võrklaevaga ka päevapoliitikast.
Saatejuht on Tarvo Madsen.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

JULGEOLEK TÄNA: Julgeolekuprognoos 2025: Kuidas mõjutavad Eestit Venemaa ja NATO tulevik?

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Selle saate teemaks on julgeolekuprognoos 2025. aastaks.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

NAISTEJUTUD 383 Kill Baba: «Mul on valge kitli fetiš!»

«Naistejutud» on julge ja avameelne saade, kus Kristina Herodes, Dagmar Lamp ja külalised räägivad seksist, suhetest, tööst ja seiklustest. See on parim võimalus naistest päriselt aru saada!

Kill ja Kaisa kurameerivad. Tänapäeva flirt meenutab robotite vahelist koobiedastust: «HK» «OK». Rohkem sõnu ei hakka keegi kulutama, järgneb ühishäng ja tsill. Kurameerimise kunsti ei oska enam keegi ja just seetõttu on hirmust kasulik see meelde tuletada. Usu, see annab päris kopsakas eelised! Abiks on flirtimise musta vöö omanikest muusikud Kill Baba ja Kaisa Ling. Mõlematele on värvikaid isiklikke lugusid ja hulgaliselt väärt nõuandeid. «Mul oli valge kitli fetiš,» tunnistab Kill Baba. Tohoh, nii otse ütlebki? «Mina olen üritanud baarides pilguga otsa peale saada. Ja on õnnestunud,» lisab Kaisa Ling. Siit tulevad vürtsikad kurameerimislood, vaata videost, mis edasi sai! Osa 383 saad taas nii kuulata kui vaadata. Ning oo jaa - seal on väga palju vaadata. Sai igavene uljas osa. Räpina Jack feat Kaisa Ling osaleb sel aastal ka Eesti Laulul, nende ürget ja võimsat lugu «Tule» saad näha-kuulda siin.

Selles loos saad teada:

miks Killil fetiš on valged kitlid;

miks Kaisa arvab, et armastusenäljas inimestel tasub jõlkuda sadama lähedal;

kuidas kurameerida nii, et see kusagile ka viiks;

miks on kasulik kavatsus selgelt välja öelda;

miks kõik mängu pannes inimesed ei kaota, vaid alati võidavad;miks sõnad on tähtsad ja kuidas need tagasi saada.

Pikemalt saad lugeda DIGIAJAKIRJAD

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

RAUDSAARE DIALOOGID: Kai Brauer

Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar intervjueerib üht tuntud või tähelepanuväärilist Eesti inimest.

Kai Braueri isa Paul Maitla (1913-1945) on üks neist neljast eestlasest, kes on pälvinud ajaloos raudristi rüütliristi. Kai Brauer on kritiseerinud, et Eestis ei tehta piisavalt jäädvustamaks Sinimäe liinil punaarmeed paigal hoidnud sõjamehi, tänu kellele osutus võimalikuks kümnete tuhandete eestlaste põgenemine läände 1944. aastal.

Kuula Spotifys

 

SODIAAGISOSINAD: Ülitundlik nädal juhatab emotsionaalselt plahvatuslikku täiskuusse

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Meil on ees ülitundlik ja haavu avav Päikese kvadraat Chironiga ning usaldusse suunav Marsi trigoon Neptuuniga, mis juhatavad meid lõpuks emotsioonidest pulbitsevasse täiskuusse Vähi tähemärgis. Astroloogiasõnastikus tutvuma asteroid Eosega, mis sümboliseerib koidukuma ja värskeid alguseid. Nädalat tuleb saatma aga Saatana kaart - on aeg vabastada end ahelaist.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

KESKTORMAJAD:  Barcelona haarab igast õlekõrrest, sel korral halati Hispaania valitsusele

«Kesktormajad» on Postimehe jalkasaade, kus räägitakse välismaa vutist sama kaootiliselt ja lustakalt, nagu ühele õigele kesktormajale kombeks. Räägime asjadest nii, nagu need on – ausalt ja ilustamata. Saadet teevad Postimehe spordiajakirjanikud Marko Susi ja Tõnis Grepp, kuid vahel võib juhtuda, et nendega liitub keegi kolmas või isegi neljas. Saade on eetris igal teisipäeval!

Postimehe jalgpallile pühenduv taskuhääling «KESKTORMAJAD» keskendub uues osas Hispaania superkarikafinaalile, tehes juttu võitnud Barcelona ebakompetentsest juhtimisest. Mõistagi tekib ka küsimus: miks mängitakse superkarikat Saudi Araabias? Muuhulgas satuvad luubi alla Inglismaa karikavõistlused ja mõneti tormiline üleminekuturg, kus oodata täielikke üllatuspomme. Saate tegid Postimehe spordireporterid Marko Susi ja Tõnis Grepp.

Saates tuli jutuks:

Barcelona sai vajaliku enesekindlusesüsti.

Mis pagan toimub Barcelona tagatubades?

Kümnekesi mänginud Manchester United lõi 12-mehelise Arsenali tuttu.

Mikel Arteta: aeg võtta vastutus?

Suured käigud üleminekuturul: mis toimub?

Tottenham Hotspur leidis oma taseme?

Kuula Spotifys.

KULTUURIS KUUM #110: Jaagup Tuisu jalad on kindlalt Eesti muusikamaastikul kinni

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhääling «Kultuuris kuum» pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris. Külas käivad põnevad kultuuritegelased, valdkonna spetsialistid ja loomeinimesed, keda ühendab armastus kultuuri vastu. Saadet juhivad Tuuli Põhjakas ja Ralf Sauter.

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» käis külas muusik Jaagup Tuisk ja vestlusteemaks oli mõistagi Jaagupi debüütalbum «Tagavaraplaan», mis novembri lõpus ilmus. Mida huvitavat albumit leiab ja miks on Jaagup jäänud truuks eesti keeles laulmisele? Milliseid võimalusi näeb Jaagup Tiktokis ja kuidas aitab see maailma vallutada? Kuidas mõtestab Jaagup lapsstaarist täiskasvanud popstaariks kasvamist ja kui oluline on vanemate tugi muusikamaailmas läbilöömisel? Jaagup Tuisuga vestles kultuuriajakirjanik Tuuli Põhjakas.

Kuula Spotifys

 

PARC FERMÉ:  Kas WRC uus partner on valmis pea liiva alla peitma?

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Postimehe rallisaade «Parc Fermé» keskendus sel nädalal WRC-sarja uuele rehvipartnerile Hankookile. Esimene vastukaja Rally1-autodega sõitjatelt uute rehvide osas rõõmust hüppama ei pane. Erinevalt eelmisest rehvitarnijast Pirellist on Hankook ajanud omi asju pigem sordiini all. Kui sõitjad hakkavad nende toodangut avalikult kritiseerima, kas nad on tõesti valmis pea liiva alla peitma? Saatejuhid on Karl Mihkel Eller ja Kauri Pannas.​​​

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

OMA TUBA, OMA LUBA: _4.11_«Selle pärast nad ongi valmis oma raha ära andma!»

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina, Triin ja Madis sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. Kasulikud nõuanded kolmelt amatöörkodukoojalt ja külalisekspertidelt, serveeritult mahlases huumori kastmes!

Hooajale paneb lõpu see, mis esimesel ringil eetrisse ei jõudnud. Neljanda hooaja boonusepisoodis saate kuulata seda, mis keele soojaks rääkimisest üle jäi ning lõpp-produkti ei jõudnud. «Oma tuba, oma luba» viies hooaeg algab veebruaris – seniks leidke rõõmu ja kõrvakilepaid eelmistest episoodidest.Kõik podcasti "Oma tuba, oma luba" lood leiad [digiajakirjadest](https://digiajakirjad.postimees.ee/section/6040)Kuula kõiki podcasti "Oma tuba, oma luba" osi [pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/oma-tuba-oma-luba)

Kuula Spotifys

PRESSISEKTOR: Epp Mäe tõestas, et on võimalik küll. Teised võtku eeskuju!

«Pressisektor» on Postimehe spordisaade, kus räägitakse Eesti ja maailma tippspordist nii, nagu spordist rääkima peab - särtsakalt ja otsekoheselt! Panelistideks on Postimehe spordiajakirjanikud Karl Juhkami, Jarmo Jagomägi ja Ott Järvela, võib-olla vahel keegi põnev tegelane veel. Värske saade igal neljapäeval.

Postimehe spordisaate «Pressisektor» teemad 9. jaanuaril on karjääri lõpetanud Epp Mäe, Artti Aigro pettumus Austrias, meile üsna tundmatute talialade värsked üritajad ning heitlusest saali- ja rannavõrkpalli vahel. Pikemalt peatume Eesti jalgpalli meistriliiga viimaste aegade ägedatel üleminekutel. Juttu veeretavad ajakirjanikud Ott Järvela, Karl Juhkami ja Jarmo Jagomägi.

Kuula Spotifys

CORNER 1: Usutlus viie ässaga põneva Eesti simracingu hooaja eel

Juba traditsiooniks saanud «Corner 1» F1 hooaja kokkuvõttev saade võeti seekord linti vahetult pärast ruudulipu lehvimist Abu Dhabis, et panna punkt F1 ajaloo pikimale ja viimaste aastate ühele sündmusterohkeimale hooajale.

Mootorispordisaade «Corner 1» lööb 2025. aasta hooaja ukse lahti varakult ja kirjus seltskonnas, sest juba sel pühapäeval stardib Eesti Virtuaalse Autospordi Liidu (EVAL) korraldatud Eesti ühe suurima simracing'umeistrivõistluse Katsviis GT avaetapp Monzas.Selleks puhuks on saatesse kutsutud rekordiline viiepealine seltskond, koosseisus sarja korraldaja ja sõitja Tanel Kasesalu, valitsev meister Reno Kööts, temalt tiitlit tagasi võtta ihkav tiimikaaslane Juss Parek, 2024. aasta amatöörklassi meister Janar Tiitus ning 2024. aasta Daytona 6h simracing'u kestvusõidul ühemehe tiimina üles astunud Gabriel Veide.Säärases kirjus seltskonnas võetaksegi esmajoones ette uus GT hooaeg simracing'us kuid lisaks heidetakse pilt tagasi ka möödunud aastale. Kuidas on saatekülaliste tunded ja mälestused 2024. aasta suhtes ning millised eesmärgid on seatud selleks hooajaks?Mida uut ja põnevat on oodata tänavuste GT-hooaja reeglites ning millised kuulsad võidusõitjad on veel stardis? Kuidas kulges uue intensiivse süsteemi järgi maha peetud võistlusautode valimine ning mida huvitavat on saatekülalistel öelda järjest suuremaks fenomeniks muutuvate simracing'u tiimide suhtes?Need on vaid mõned teemad, mis pikas ja humoorikas vestluses ette võetakse, sest mõistagi lahatakse simracing'u ja võidusõidu skeenet laiemalt.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

NESTOR & KOPPEL:  4.10 – Eestis on maksud liiga madalad

SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor ja SEB privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel räägivad sellest, mis on majanduselus ning investeerimise maailmas toimumas ja kuidas see meie igapäevaelu mõjutab.

Aasta viimases osas võetakse kokku 2024. aasta ja vaadatakse tulevikku. Tänases osas:Miks peab makse tõstma? Millal võime oodata reaalintresside negatiivseks muutumist? Miks on S&P 500 nii palju tõusnud?Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

7 MEETRIT: Eesti koondise uus hingamine ning suured ennustused aastaks 2025

«7 meetrit» on Eesti käsipallipodcast, mis pommitab oma asjatundikkusega puruks ka kõige tugevamad väravavõrgud. Saatejuhid Taavi Tibar ja Mihkel Jürisson võtavad vastavalt vajadusele pulkadeks lahti kas Eesti, Baltimaade või Euroopa tasandi. Või siis kõik kolm korraga. Käsipall on kiire ja kirglik mäng, «7 meetrit» samuti!

Eesti ainsa käsipallipodcasti "7 meetrit" esimeses osas võtsid saatejuhid Taavi Tibar ja Mihkel Jürisson kokku 2024. aasta tipphetked ja arutlesid meeste koondise uue hingamise tagamaade üle. Lisaks vaadati peale nädalavahetusel eesootavale meeste koondiste Balti mere karikaturniiri koosseisule ning mõtiskleti Leeduga kohtumise peale vaid kaks kuud enne tähtsat EM-valikmängu. Lõpetuseks tehti suured ennustused aastaks 2025 ning pandi muuseas lõplikult paika: 1) mitu Eesti klubimeeskonda pääseb Balti liiga finaalturniirile, 2) kes tuleb käsipalli maailmameistriks, 3) kas Eesti jõuab EM-finaalturniirile?

Kuula Spotifys.

VABA AKADEEMIA: Jevgeni Zolotko loomingu õhtu: katsetused kunstides

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Selle aasta esimeses Vaba Akadeemia avalikus loengus räägib Jevgeni Zolotko oma kogemusest kunstides. Ettekande põhirõhk on loomeprotsesside kulgemisel ja nö siseköögi ja teoste koostisosade vaatlusel.

Kuula Spotifys

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA: Ei saa olla nii, et maja vajub ja keegi ei vastuta

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud.

Seekordses taskuhäälingus «Vahetund Tartu Postimehega» räägivad ajakirjanikud Kelly Olesk, Richard Särk ja Rannar Raba kahel teemal.Esmalt annab kolmik Särgi kogemuse taustal hinnang uuele Tartu–Riia rongiliinile. Nähtu-kuuldu põhjal järeldavad ajakirjanikud, et tegemist on tartlaste jaoks tubli arenguga, aga selle juurde ei tohi rongifirmad pidama jääda – võrdlemisi vähese pingutusega peaks olema võimalik pakkuda märksa kvaliteetsemat ja mugavamat teenust.Teiseks pööravad saate osalised taaskord tähelepanu Lubja tänava kortermajale, mis vaid kaheksa aastat pärast valmimist ootamatult vajuma hakkas ning kust elanikud on sunnitud vastu tahtmist välja kolima. Ajakirjanike hinnangul tuleb selles kaasuses võimalikult kiiresti jõuda lahenduseni, kus tegelik süüdlane võtab vastutuse ja tagab korterite omanikele uue turvalise kodu.

Kuula Spotifys
 

PÄRNU POSTIMEES: Lühidalt: Ei ole aega uudiseid lugeda? Kuulake kiirkokkuvõtet!

Siit kanalist leiad Pärnu Postimehe uudiste kokkuvõtte "Lühidalt", arutelusaate "Sõnu ei söö" ja ajaloohõngulise meelelahutussaate "Kurioosum".

Pärnu Postimehe taskuhäälingus “Lühidalt” võtame kokku nädala huvitavamad sündmused. Kõiki lugusid saab põhjalikumalt lugeda Pärnu Postimehe veebist. Uudised valisid ja lugesid ette Siiri Erala ja Grete-Liisa Sihver.

Kuula Spotifist.

TERVISEKOMPASS: Kõik, mida pead teadma puukidest

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Kevadsoe on puugid välja meelitanud. Terviseameti ekspert Julia Geller räägib saates, millised puugid on ohtlikud ja kust võib puugi külge saada. Lisaks selgitab ekspert väga põhjalikult, millised haigused on puukborrelioos ja -entsefaliit. Samuti saavad saates kummutatud kõige levinumad puukidega seotud müüdid.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Arheloog Aivar Kriiskaga räägime inimasutustuse august Eestis 2000-1000 a eKr.

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Kaks tuhat kuni tuhat aastat eKr oli inimasustuses meil jutskui vahe sees, sest sellest perioodist on arheloogidel väga vähe leide. Enne seda aega oli palju asulaid, siin elasid nii nöör- kui kammkeraamikat viljelevad inimesed, kuid alates 2200 aastast eKr see kõik kaob. Alles II aastauhande teisel poolel eKr hakkavad taas sagedamini silma märgid inimasustusest. Ligikaudu 1200 a eKr algas meie maal taas kultuuriline tõus. Sellest ajast kasvas asulakohtade arv, põhja-poolses Eestis arenes maaviljelus ning kasutati pikemaajalisi põllusüsteeme. Sellesse aega kuuluvad ka kivikirstkalmed, mida on Eestis leitud ligi 800. Pilt oli muutunud totaalselt, eriti kui juurde lisada ka geneetikaandmed, mis näitavad ida poolt tulnud migratsiooni.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

Märksõnad

Tagasi üles