Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Kas liiklusviisakus on Eestis aastatega paranenud? (3) Suurem osa liikluses osalevatest inimestest on viisakad ja teistega arvestavad, aga kahjuks on ka neid, kes on ükskõiksed ega järgi liikluseeskirju. Paljud käitumisjuhised on paika pandud liiklusseaduses, mille järgi peab liikleja olema viisakas ja arvestama teiste liiklejatega. Ära ei tohi unustada, et iga liikleja isiklik eeskuju mõjutab perekonna, töökollektiivi ning ka kogukonna liikluskäitumist. Millised on siis lood Eesti inimeste liiklusviisakusega läbi politsei ja liiklusohutuse spetsialisti silmade ning kuidas saaks olukorda parandada?
reading time 2 min lugemist
Muutteabega märgid annavad võimaluse talvel senisest kiiremini sõita (1) Maanteeameti igapäevatöö on teede korrashoid ja liiklusohutuse tagamine, alustades teavitustööst, juhtide ja sõidukite kontrollimistest kuni liiklusskeemide ümberkorraldamise ning elektrooniliste infotahvlite-liiklusmärkide paigaldamiseni. Just viimaste kasutamine on viimastel aastatel oluliselt kasvanud ning Maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa sõnul head vilja kandud.
reading time 3 min lugemist
Talvel tasub hoida autol paak täis ning labidas, käivitusjuhtmed ja taskulamp ligi (1) Talvel on turvaliseks autoga sõitmiseks kõige tähtsam valida õige sõidustiil, sest libedal ja lumisel teel vajab juht rohkem aega ja ruumi ootamatute olukordade lahendamiseks. Seda aega saab ise tekitada, sõites rahulikumalt ja veidi aeglasemalt kui kuiva asfaldiga, soovitavad Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane ja Autokool Zebra liiklusõpetaja, diplomeeritud autoinsener Tarmo Terreping.
reading time 2 min lugemist
Tagasi üles
Back