Varguste hulk vähenes, kelmuste arv kasvas

Merike Teder
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Corbis/Scanpix

Justiitsministeeriumi koostatava kuritegevuse baromeetri andmetel registreeriti tänavu esimese kolme kuu jooksul  kokku 9052 kuritegu, mida on 518 ehk viie protsendi võrra vähem kui aasta varem samal ajal.

Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on see viimaste aastate taustal juba ootuspärane trend, mille mootoriks on jätkuv varguste vähenemine.

«Üldise majandusolukorra paranemine on aga kahjuks tähendanud näiteks kelmuste arvu kasvu. Kuna kelmuse ohvriks langemine sõltub väga palju isikust endast, on äärmiselt oluline näiteks kaupade ostmisel või olukorras, kus keegi mingit teenust või toodet pakub, olla ülimalt tähelepanelik,» lausus Pevkur.

Suurima langusega on endiselt varavastaste kuritegude arv, millest vargusi on vähenenud 539 juhtumi (13 protsendi) võrra. Eelkõige on selle taga poevarguste arvu vähenemine. Eelmise aastaga võrreldes on vähem registreeritud ka teisi enamlevinud vargusi, nagu vargused sõidukitest ja eluruumidest. 

Kelmusi registreeriti esimese kolme kuuga 363 juhtumit, mida on 72 juhtumi (7 protsendi) võrra rohkem kui eelmise aasta samal perioodil. Isikuvastastest kuritegudest registreeriti enim kehalise väärkohtlemise juhtumeid (1292 juhtumit), tapmisi registreeriti kahe kuuga 16, mida on kahe võrra vähem kui eelmisel aastal.

Kokkuvõtvalt langes esimeses kvartalis kuritegude üldarv 90 kuriteoliigi puhul ja kasvas 72 puhul. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles