Järgmisel kooliaastal tuleb jõuluvaheaeg tavapärasest pikem

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Lumesõda. Pilt on illustratiivne.
Lumesõda. Pilt on illustratiivne. Foto: Postimees

2015/2016 õppeaastal ei lõpe jõuluvaheaeg jaanuari esimesel nädalal nagu tavaks, vaid kestab sedakorda 10. jaanuarini.

Haridus- ja teadusministeerium on otsustanud pikendada 2015/2016 õppeaasta talvevaheaega 10. jaanuarini, seisab ministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsleri Mart Laidmetsa vastuses Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi kirjale. «See võimaldab ka õigeusklikel perekondadel 7. jaanuaril jõulusid üheskoos tähistada,» seisab kirjas.

Yana Toom pöördus oktoobris haridus- ja teadusministeeriumi poole palvega, et ministeerium teavitaks senisest aktiivsemalt koole võimalusest paigutada ümber koolivaheaegade algust ja lõppu. Europarlamendi saadiku kiri oli ajendatud asjaolust, et õigeusklike kirikupühade aluseks on Juliuse kalender ning jõulud langevad selle järgi 7. jaanuarile. Sel ajal on aga talvine koolivaheaeg juba läbi.

Ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Argo Kerb selgitas Postimehele, et koolivaheajad lähtuvad nn nädalaloogikast, mis tähendab, et koolivaheaega ei oleks mõtet lõpetada koolinädala lõpus. Seetõttu kestab ülejärgmise aasta alguses vaheaeg paar päeva rohkem - vaheaeg algab 23. detsembril 2015. aastal  ja kestab pühapäeva, 10. jaanuarini.

Kuigi koolivaheaegade algus- ja lõpukuupäevad nihkuvad läbi aastate, peab õppuritele olema kooliaastas tagatud 175 koolipäeva.

Laidmets kirjutas vastuseks Toomile, et põhikooli- ja gümnaasiumiseadus annab koolidele piisavalt võimalusi oma kooli eripära, sealhulgas ka erinevate rahvuste pühadega arvestamist. Ministeeriumi esindaja selgitas, et möödunud aastal kehtima hakanud seadus võimaldab igal koolil oma õppetööd muuta, vastavalt kooli omapära, sealhulgas erinevate rahvuste pühasid arvestades.

Samas toonitas Laidmets, et vaheaegade muutmist ei saa otsustada üksi koolijuht, vaid selleks on vaja laste ja lapsevanemate soov vastava muudatuse sisseviimiseks ning kooli hoolekogu heakskiit.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles