Pea igas kümnendas rehvitöökojas eksitakse seaduse vastu

Hanneli Rudi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mõnel rehvivahetustöökojal oli kombeks vanad rehvid loodusesse sokutada. Pildil on Ülgase karjääris asuv rehvihunnik.
Mõnel rehvivahetustöökojal oli kombeks vanad rehvid loodusesse sokutada. Pildil on Ülgase karjääris asuv rehvihunnik. Foto: Priit Simson

Keskkonnainspektsioon avastas 97 kummivahetustöökoda kontrollides 10 rikkumist, mille hulgas oli nii rehvide käitlemise nõuete mittetäitmisi kui ka muid jäätmeseaduse rikkumisi.

Keskkonnainspektsioon kontrollis novembrikuu jooksul üle Eesti kokku 97 rehvivahetusettevõtet ja inspektorite sõnul peavad rehvitöökojad üldjuhul vanarehvide käitlemise nõuetest kinni ja onoma kohustustest teadlikud, ütles keskkonnainspektsiooni keskkonnaosakonna juhataja Silva Prihodko pressiesindaja vahendusel.

Siiski avastati kontrollkäikudel kümmekond erinevat jäätmeseaduse rikkumist, näiteks Harjumaal ei olnud kaks rehvide maaletoojat tootjavastutuse süsteemi kohaselt tootjate ühendusega liitunud. Mõlemale ettevõttele määrati 6 000 krooni suurune rahatrahv.

Ühes Harjumaal asuvas autoremonditöökojas kasutati kütteks vana õli, mis on ohtlik jääde ning mille käitlemiseks on nõutav jäätmeluba ning käitluslitsents. See rikkumine tõi kaasa 1 200 krooni suuruse trahvi.

Kohtla-Järvel avastasid inspektorid ebaseadusliku autolammutuskoja. Selgus, et ettevõte tegeleb käesoleva aasta algusest saadik busside remondiga ning busside ja veoautode lammutamisega, kuid selliseks tegevuseks nõutav ohtlike jäätmete käitluslitsents ja jäätmeluba puudusid. Ettevõtte keskkonnaküsimuste eest vastutavale isikule määrati jäätmekäitlusnõuete eiramise eest 6 000 krooni suurune trahv.

Nii Järva-, Rapla- kui Pärnumaal tuvastati üks rikkumine, mis oli seotud probleemtoodete registris arvele mittevõtmise ja rehvide kogumise mittekorraldamisega.

Raplamaal tegutsevat ettevõtet karistati 15 000 krooni suuruse trahviga. Järva- ja Pärnumaal alustatud väärteomenetlused on veel pooleli.

Võrumaal tuvastati üks füüsilisest isikust ettevõtja, kes ei olnud registreerinud end probleemtoodete registris ega esitanud registrile vajalikke andmeid. Ettevõtja suhtes alustatud menetlus on samuti pooleli.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles