K, 29.11.2023

Reformierakonna kriminaalasjas on kahtlustuse saanud neli inimest

Karin Kangro
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Raigo Pajula / Postimees

Reformierakonna rahastamisskeemide uurimiseks läbiviidavas kriminaalmenetluses on peale justiitsminister Kristen Michali ning riigikogu liikmete Kalev Lillo ja Kalle Pallingu kahtlustuse saanud ka välisministri nõunik ja erakonna välissekretär Priit Kallakas.

Riigiprokuratuur kinnitas Postimehele, et praeguseks on ajakirjanduses juttu olnud kõigist neljast erakonna rahastamise paragrahvi alusel kahtlustatavast inimesest - rohkem sama paragrahvi järgi kahtlustatavaid selles kriminaalasjas ei ole.

Kallakas kuulati prokuratuuri teatel samas kriminaalasjas kahtlustatavana üle augustis. Nagu Michal, Lillo ja Palling on ka tema kahtlustuse saanud erakonna majandustegevusele ja varale kehtestatud piirangute rikkumises. Kahtlustuse sisu riigiprokuratuur täpsemalt ei kommenteerinud.

Eesti Ekspress kirjutas täna, et kahtlustuse kohaselt andis toona erakonna Tartu piirkonna arendusjuhina töötanud Kallakas oma parteikaaslasele Ilmar Mihkelsoole annetuste tegemiseks 15 000 krooni, mille viimane annetas 5000 krooni kaupa parteile 2009. aasta lõpus ja 2010. aasta alguses.

Äriregistri andmetel kuulub Kallakas Reformierakonda alates 2005. aasta märtsist. Aastatel 2007-2010 koordineeris ta partei Tartu piirkonna tegemisi ning selle aasta märtsis sai temast erakonna välissekretär.

Reformierakonna rahastamisskeemide uurimiseks alustas prokuratuur kriminaalmenetlust tänavu mais pärast riigikogu endise liikme, reformierakondlase Silver Meikari arvamusloo ilmumist Postimehes. Meikar kirjutas toona, et annetas parteile aastatel 2009–2010 115 000 krooni, mis ei olnud tema oma ja mille päritolu ta ei tea. Ettepaneku annetused Meikari nimele vormistada tegi tema sõnul erakonna toonane peasekretär Kristen Michal ning raha vahendajaks oli partei büroos töötanud Kalev Lillo.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles