E, 26.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jüri Ratas: enda asendamatuks pidamine on suurushullustuse viimane aste

Madis Filippov
, reporter
Jüri Ratas: enda asendamatuks pidamine on suurushullustuse viimane aste
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Foto: Peeter Langovits

Riigikogu aseesimees Jüri Ratas peab rahandusminister Jürgen Ligi väljaütlemisi TV3 eetris olnud «Kolmeraudse» saates labasuse musternäiteks ja leiab, et Ligi näitas avalikult, millise tasemeni on Reformierakonna eneseimetlemine jõudnud.

«Valitsusparteid muutuvad iga päevaga üleolevamaks ning suhtuvad rahva arvamusse täiesti ükskõikselt. Väita, et «meile pole asendajat» kõlab nagu Ligi unistaks üheparteisüsteemi taastamisest. Eesti on siiski demokraatlik riik, kus valijad otsustavad, keda ja kui kaua nad riigijuhtimise juures näha soovivad,» rõhutas Jüri Ratas. «Rahvas ei ole valinud Jürgen Ligit, Andrus Ansipit ega Reformierakonda igavesest ajast igavesti võimu teostama.»

Ratas lisas, et Jürgen Ligi rünnakud opositsioonierakondade suunal ei kannata samuti mingit kriitikat.

«Nimetada sotsiaalsemat maailmavaadet omavaid erakondi vastutustundetuteks, kes kulutavad ressursse valesse kohta, näitab veenvalt, kui kitsas on Reformierakonna ladviku silmaring. Kas tõesti eksisteerib Jürgen Ligi hinnangul ainult üks õige maailmavaade, üks õige poliitika ja ainult üks õige erakond, kes peab Eestit valitsema?» küsis Ratas.

Lisaks opositsiooni mahategemisele, ründas Ratase hinnangul Ligi äärmiselt labaselt ka oma erakonnakaaslast, kes julges rahastamise küsimuses pealiinist erinevat seisukohta avaldada.

«Ükskõiksuse ja üleolekuga suhtuvad võimuerakonna juhid ka haritlastesse, ajakirjanikesse, sotsioloogidesse ning teistesse arvamusliidritesse, kes söandavad Reformierakonna poliitika õigsust kahtluse alla seada,» sõnas Ratas. «Iga päevaga saab üha selgemaks, et Reformierakonna tuumik on reaalsest elust ja demokraatiast täielikult võõrandunud.»

Märksõnad
Tagasi üles