Ojuland: Euroopa Liidu laienemine on parim lahendus

Kristiina Ojuland on suur karusnahkade fänn

FOTO: Toomas Huik

Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) asepresidendi Kristiina Ojulandi sõnul on Euroopa Liidu edasine laienemine terve Euroopa huvides, tuues kaasa vabaduse, demokraatia ja julgeoleku kasvu.

«Siiamaani elatakse selle villa peal, et Euroopa Liidu viimane laienemine oli suur edu. Peame endale aru andma, et see oli viis aastat tagasi ning vaja on vaadata tulevikku. Liberaalidena on meie uksed ja südamed avatud kõigile Euroopa riikidele, kes täidavad Kopenhaageni kriteeriumid,» ütles Ojuland kolmapäeval Brüsselis aset leidnud ELDRi eurovalimiste kampaania avaüritusel kõneledes, vahendas Reformierakonna pressiesindaja.

«Inimesed soovivad tänapäeval ühe rohkem vabadusi. Seetõttu on väga oluline, et majandusliku kindluse kõrval pööraksime rohkem tähelepanu ka Euroopa julgeolekule. See, mis juhtus Gruusias, on tervele Euroopale heaks õppetunniks. Tõeliselt vaba, kuid turvaline Euroopa saab tekkida vaid tihedas koostöös NATOga,» ütles Ojuland.

15. aprillil Brüsselis toimunud Euroopa Liberaalide, Demokraatide ja Reformipartei (ELDR) eurovalimiste kampaania avaüritusel osales üle 1000 Euroopa liberaali, sealhulgas mitmed kõrgetasemelised poliitikud nagu Soome peaminister Matti Vanhanen, Belgia asepeaminister Didier Reynders, Euroopa Parlamendi ekspresident ja praegune Rahvusvahelise Euroopa Liikumise juht Pat Cox, Venemaa opositsiooniliider Mihhail Kasjanov, Belgia ekspeaminister Guy Verhofstadt, Sloveenia siseminister Katarina Kresal ja Itaalia Senati asepresident Emma Bonino.

Tagasi üles