R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

President Ilves läheb esimese Eesti riigipeana Kanadasse riigivisiidile

Merike Teder
, reporter
President Ilves läheb esimese Eesti riigipeana Kanadasse riigivisiidile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Presidendipaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves
Presidendipaar Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves Foto: Mihkel Maripuu

President Toomas Hendrik Ilves läheb 1.-5. mail Kanadasse riigivisiidile, võttes selle ette esimese Eesti riigipeana läbi Eesti ja Kanada suhete ajaloo.

Presidenti ja proua Evelin Ilvest saadab ametlikus delegatsioonis ka kultuuriminister Rein Lang, teadus- ja haridusminister Jaak Aaviksoo, riigikogu liikmed Imre Sooäär ja Sven Mikser, Tallinna Tehnikaülikooli prorektor Erkki Truve ning äridelegatsioon, teatas Eesti suursaatkond Kanadas.

Visiidi peamine eesmärk on tugevdada Eesti ja Kanada kahepoolseid poliitilisi- ja majandussuhteid ning kinnitada Atlandi-ülese koostöö tähtsust. Samuti on visiidi oluliseks osaks avaldada tunnustust ja toetust Kanada eesti kogukonnale.

Visiit algab Kanada pealinnas Ottawas, kus kohtutakse kindralkuberner David Johnstoni, peaminister Stephen Harperi, Kanada parlamendi esindajatekoja ja senati spiikrite Andrew Scheer’i ja Noël Kinsella’ga ning mitmete teiste Kanada parlamentääride ja poliitikutega.

Lisaks külastab delegatsioon visiidi käigus ka Torontot ning Waterloo-Kitcheneri piirkonda.

Torontos esineb president Ilves The Economic Club of Canada poolt korraldatud hommikusöögil eurotsooni ja Euroopa Liidu tulevikku käsitleva kõnega. Samuti teeb president Waterloo-Kitcheneri piirkonna tehnoloogiakeskuses Communitech Eesti infotehnoloogiasektori saavutusi ja küberjulgeoleku küsimusi tutvustava ettekande.

Evelin Ilves külastab Torontos eestlastest eakatele mõeldud puhke- ja hooldekodu Ehatare ning kohtub Toronto Eesti Majas tegutseva eesti kooli õpilaste, õpetajate ja lapsevanematega.

Torontos Eesti majas toimub ka presidendiga kohtumisõhtu.

Märksõnad
Tagasi üles