USA küberväejuhatuse ülem: küberkaitsekeskus peab viima küberteemad võtmeisikuteni

USA küberväejuhatuse ülem: küberkaitsekeskus peab viima küberteemad võtmeisikuteni. FOTO: Kaitseväe peastaap

Kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras kohtus täna Ameerika Ühendriikide Küberväejuhatuse ülema kindral Keith Alexanderiga, kellega külastas Tallinnas paiknevat NATO Küberkaitsekeskust ning arutas küberjulgeoleku ja ning küberkaitsealase väljaõppe korraldamise küsimusi nii ekspertidele kui võtmeisikutele.

«Eesti on aastaid olnud küberjulgeoleku esirinnas juhtides küberkaitsekeskuse arendamist alates 2007.aastast nii koostöös NATO kui partnerriikidega,» ütles kaitseväe juhataja. «Samas vajab Eesti suurune riik praktiliseks tegevuseks strateegilist partnerit, Ameerika Ühendriikidega on meie koostöö küberkaitse vallas hästi toiminud.»

Kindral Alexanderi sõnul on küberkaitsekeskus arenenud planeeritud suunas. «Keskuse roll väljaõppe alal peab suurenema, et viia küberkaitse võtmeisikute - kaitsevägede juhatajate ja ministriteni, et aidata riikidel oma kübervõimekus üles ehitada,» ütles küberväejuhatuse ülem.

Kindral Alexander külastab Eestit homme algava rahvusvahelise küberkaitsekonverentsi Cycon raames, kus esineb ettekandega küberkonfliktidest sõjalises perspektiivis.

Visiidi käigus kohtub ta  Toomas Hendrik Ilvesega, kellega osales täna Kaitseuuringute keskuse korraldatud ümarlaual. Homme hommikul paneb kindral Alexander pärja Vabadussõja Võidusamba juurde.

NATO küberkaitsekeskuse järjekorras viies küberkonflikte käsitlev konverents toob kokku 400 eksperti üle kogu maailma. Selle aasta konverents käsitleb nii küberjulgeoleku strateegia ja taktikaga, samuti eetilise poolega seonduvaid küsimusi ning küberkaitse ees seisvaid tehnilisi väljakutseid ja lahendusi.

Ameerika Ühendriikidel on üheksa väejuhatust, neist kuus geograafilist ja kolm funktsioonipõhist. Küberväejuhatus allub USA strateegilisele väejuhatusele ning ta koordineerib operatsioone küberruumis, organiseerib olemasolevaid küberressursse ja sünkroniseerib USA militaarvõrkude kaitset.

Tagasi üles
Back