Ene Ergma: Janno Reiljan häbistas riigikogu

Ene Ergma

FOTO: Marina Puškar

Riigikogu aseesimehe Ene Ergma sõnul pole ükski inimene varem riigikogu kõnetoolis niivõrd matslikult käitunud kui Rahvaliidu fraktsiooni liige Janno Reiljan.

«Ausalt öeldes on mul kahju, et olen Janno Reiljaniga isegi sama ülikooli õppejõud, sest ta häbistas oma kõnepruugiga nii riigikogu kui ka ülikooli mainet,» sõnas ta.

Reiljan esines täna parlamendis opositsiooni ründava sõnavõtuga, milles nimetas teatud parlamendifraktsioone kõntsaks ja nende liikmeid äraostetavateks.

«Haritud inimene peaks oskama enda mõtteid korralikult väljendada. Kuid nagu öeldakse – haridus matsi ei riku,» lisas Ergma.

Riigikogu aseesimees nentis, et Reiljan pidanuks end taltsutama. «Ta võis toimuvaga mitte rahul olla, kuid selliseid väljendeid ei kasutata,» sõnas Ergma.

Tänavu jaanuar kaotas Reiljan pärast ETV saadet «Foorum» enesevalitsemise ja karjus isamaaliitlasest kolleegile Helir-Valdor Seederile: «Isamaaline siga, värdjas, lurjus!»

Eelmisel nädalal tümitas Janno Reiljan verbaalselt aga paremerakondade naisi.

Ergma rõhutas ka, et ta ootab nüüd Eesti rahva ja eriti noorte vastukäiku.

«Kui rahvale sellised inimesed meeldivad ja nad soovivad neid valida, siis pole midagi teha. Kuid me teame nende inimeste nimesid, kes häbistasid parlamendi ja selle liikmete väärikust,» selgitas ta.

«Seetõttu kutsun ma inimesi üles, et nad tuleks valima. Eriti loodan ma noortele, kellel on teistsugune maailmavaade,» ärgitas Ergma.

Tagasi üles