Näiteks maksab vaid mikroskoopiline kogus, nanogramm ainet, mille on sünteesinud Eesti biotehnoloogid ja/või keemikud, maailmaturul sadu tuhandeid kroone.
Samas on nende toodeteni jõudmiseks tehtud mitu kuud tõsist tööd, seega ei müüda selles valdkonnas mitte mahtu, vaid tarkust.
Sellest tulenevalt pole ka oluline, et biotehnoloogiafirmad asuksid logistiliselt suurte transpordisõlmede läheduses, vaid pigem teaduskeskuste juures. Nii on ka Tartu just õige koht niisuguse ettevõtluse ja seda toetava keskuse paiknemiseks.
Üks tuntumaid biotehnoloogiaga seotud institutsioone Eestis on kindlasti Eesti Geenivaramu (praegu Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu), mis oli seitse aastat tagasi ka üks Tartu Biotehnoloogia Pargi asutajaliikmeist. Praegu toimetab Tartu Biotehnoloogia Pargis ühtekokku 14 asukat, kes annavad tööd rohkem kui 200 inimesele.
Üheks säravaks näiteks biopargi töövõidust on sünteetilise ja analüütilise keemia vallas tegutseva OÜ TBD Biodiscovery asutamine ja aktiivne käivitamine. Tegemist on teadmismahuka ja innovatiivse ettevõttega, mis kohe pärast loomist asus tegutsema välisturgudel.
Agressiivse turundusstrateegia rakendamise tulemusel saavutati 2007. aastal võrreldes eelneva aastaga kümnekordne käibe kasv ning ettevõtte klientide hulka kuuluvad praegu Soome, Rootsi, Inglismaa ja Prantsusmaa biotehnoloogia- ning farmaatsiaettevõtted.
Tänavu oodatakse 80%-list käibe kasvu võrreldes 2007. aastaga.
Tartu Biotehnoloogia Park toetab häid mõtteid
Tartu Biotehnoloogia Pargi klientideks on eluteaduste (meditsiin, biotehnoloogia, keemia, bioloogia jt) valdkonna ettevõtted, kes teevad koostööd teadus- ja arendusasutustega ning arendavad uusi tooteid ja teenuseid. Lähestikku paiknemine loob sarnastele ettevõtetele lisandväärtust ning aitab edendada omavahelist koostööd.