T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Üliõpilasliit: kõrgharidus jääb noorest üha kaugemale

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Üliõpilasliit: kõrgharidus jääb noorest üha kaugemale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Lennart Rikk

Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL) juhatuse esimehe Maris Mälzeri sõnul raskendasid valitsuse tänavused kärpeotsused haridusele ligipääsu.


«Õppetoetuste järjekordne kärbe, õppelaenu kustutamise võimaluste kadumine avalikus sektoris töötavatele inimestele ja lapsevanematele ning õppelaenu intresside tulumaksusoodustuse kaotamine - need on otsused, mis on järjekordselt vähendanud Eestis õiglase ligipääsuvõimalusega kõrgharidussüsteemi,» rääkis Mälzer.

Täna Praxise mõttehommikul «Eesti kõrghariduspoliitika: julge või juhuslik?» esinenud EÜLi juhi hinnangul ei saa üliõpilaste sotsiaalseid garantiisid parandada, kui kõrgharidus ei saa lisaraha.

Üliõpilased saaksid Mälzeri väitel teha väga palju kõrghariduse rahastamise suurendamiseks, tehes oma hääle üliõpilasesinduste kaudu ülikooli juhtide seas kuuldavaks.

Märksõnad
Tagasi üles