P, 14.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

IRLi poliitik nimetas Tallinna ametnike palkade välja selgitamist laevade pommitamiseks

Merje Pors
IRLi poliitik nimetas Tallinna ametnike palkade välja selgitamist laevade pommitamiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Вид на Таллиннскую горуправу.
Вид на Таллиннскую горуправу. Foto: Peeter Langovits.

Tallinna linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooni esimehe Matti Tarumi hinnangul on pealinna ametnike palganumbrite välja selgitamine uuel veebilehel varasemast komplitseeritum ja ta nimetas seda laevade pommitamiseks.

«Kuni pealinna uue veebilehe käivitamiseni asi toimis, kuid täna tuleb selleks, et saada teada, palju saab igakuiselt palka näiteks Allan Alaküla või Mati Songisepp, kombineerida infot kolmest avalikust allikast,» märkis Tarum oma arupärimises linnapea Edgar Savisaarele.

Tarum viitas, et varem sai linnakodanik ametnike palgaandmed ühest allikast kätte, nüüd aga tuleb otsida kolmest allikast ning lisatasusid ei olegi enam võimalik näha.

«Eraldi märgime, et kui avalikustamine pole juhtumisi lõppenud, vaid ülevalt poolt lõpetatud, siis loodetavasti pole selleks põhjuseks hoogsalt lahti läinud lisatasude määramine,» kirjutas Tarum.

Savisaar selgitas, et vanal veebilehel oli avalikustatud kõigi ametiasutuste koosseisunimestikud, kus olid ära toodud ametikoht, teenistuja nimi, ametnike kohta ka palgaaste, ametipalk ja lisatasud iga kuu alguse seisuga.

«Kuna selline ametnike palgaandmete (töötaja nimi, ametipalk ja lisatasud) avalikustamine tekitas palju probleeme suure hulga isikute põhiseaduslike õiguste tagamisel ning otseselt ei tulenenud seadus(t)est, siis olime seisukohal, et alates 1. märtsist 2008 ei avalikusta uuel veebilehel enam ametiasutuse koosseisunimestikke sellisel kujul,» põhjendas linnapea.

Tema sõnul on linnaametnike palgaandmed endiselt avalikustatud, kuid seejuures on välistatud ametnike privaatsusõiguse riive.

«Mitte mingil juhul ei olnud koosseisunimestike veebilehel avaldamise lõpetamine seotud palganumbrite sihiliku varjamise sooviga ega ka hoogsalt lahti läinud lisatasude määramisega, nagu Te ütlete,» lisas Savisaar ning lükkas ümber ka väite, nagu oleks ametnikele rohkem lisatasusid hakatud määrama.

Tagasi üles