iDeal kampaania

Arvatavalt joobnud Viivi Sõnajalg põgenes haiglast ekspertiisist

Politsei pidas 2013. aastal kinni autoroolis joobetunnustega tabatud Viivi Sõnajala, kes keeldus alkomeetrisse puhumast, mistõttu ta viidi haiglasse kontrolli. Viivi aga pages haiglast, kuna olevat haiglas ära eksinud ning mõni tund hiljem jäi sama auto roolis politseile vahele kaksikõde Siiri, kes olevat õde koju transportinud. «Kui ma hästi aus olen, siis käisin ma vahepeal lõunasalatit söömas ja võtsin ühe pokaali punast veini kõrvale,» rääkis naine. «Mul ei olnud muud võimalust, kuna mu õde oli ära viidud ja ma pidin talle appi minema,» seletas Siiri, miks ta 0,5 promilliga autot juhtis.

FOTO: Tairo Lutter / Õhtuleht

Kuressaare politsei tabas eile Saare Selveri juures joobekahtlusega Viivi Sõnajala ja viis ta joobe kontrollimiseks Kuressaare haiglass, kust ta aga põgenes. Veidi hiljem tabasid politseinikud autoroolist ka naise kaksikõe Siiri Sõnajala.

Õed Viivi ja Siiri olid eile lõuna paiku Saare Selveris sisseoste tegemas ja tekitasid tõenäoliselt oma käitumisega ühes poekülastajas küsimusi, sest politsei sai umbes kella 14 ajal vihje, et õed võivad olla alkoholijoobes, kirjutab Saarte Hääl. Äriperekonna naispoolte alkoholilembusest on Eesti meelelahutusajakirjanduses viimasel ajal korduvalt kirjutatud.

Kuna kaksikõed olid poodi tulnud tumeda BMW-ga, tuli politsei kohale ja jäi ootele. Politsei pressiesindaja Hedy Tammelehe sõnul tabatigi eile kella 14 paiku Kuressaares Tallinna tänaval joobekahtlusega naine sõiduki roolist.

Pressiesindaja andmetel sai politsei väljakutse, et poe parklas on joobnud juht. «Naisterahvas toimetati joobe tuvastamiseks haiglasse, kust ta omavoliliselt lahkus, kuid ta tabati ja toimetati uuesti ekspertiisi,» rääkis pressiesindaja. Alustatud on väärteomenetlust.

Veidi hiljem, kui Viivi oli haiglasse ekspertiisi viidud, lahkus Selveri parklast äärekividest üle tagurdades Sõnajalgade BMW, mille roolis oli teine õde Siiri. Naine sõitis läbi kesklinna ja siis Sõrve poole.

Viivi toodi Kuressaare haiglast kahe politseiniku vahel välja kella 16 paiku ja toimetati politseiautoga politseimajja. «Mis must nüüd saab?» uuris räsitud olekuga naisterahvas teda saatnud politseinikult. «Nüüd lähme võtame su õe peale,» sai ta vastuseks.

Nii oligi – Viivi viidi politseimajja, samal ajal väljus hoonest Siiri Sõnajalg, kes üritas maja ees seisva politseimasina esiistmele istuda, kuid suunati politseiniku poolt tagaistmele. Sõit läks haiglasse ekspertiisi.

Tänavu kevadel kinnitasid Siiri ja Viivi ajakirjandusele, et viinakuradi küüsi langemine oli mullusuvine nähtus, mis on kindlalt seljatatud. Augusti lõpul kirjutas aga seltskonnaajakiri Kroonika, kuidas mandrilt koju teel olnud Siiri ja Viivi püüdsid pilke parvlaeval Saaremaa. Pealtnägijate kinnitusel oli sealgi selgelt näha, et õed on ohtralt alkoholi tarvitanud. Nad ei saanud teineteise toeta isegi üheinimese WC-s käia, kirjeldas ajakiri.

Kroonika järelepärimise peale võtnud Siiri Sõnajalg ise viimaks ajakirjaga ühendust ja kinnitanud, et viinakuradiga ei ole neil mingeid probleeme ja tegelikult pole mingeid probleeme kunagi olnudki. Siiri sõnutsi olla tegemist ülepaisutatud teemaga.

«Tervis on korras, kõik on korras, mingit alkoholijoovet pole olnud – null protsenti, null! Kõik on kõige paremas korras!» kinnitas Siiri Sõnajalg Kroonikale augustikuu lõpul.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles