Mänd ja Sõerd lahkusid Rahvaliidust

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Aivar Sõerd

FOTO: Peeter Langovits

Rahvaliitlased Tarmo Mänd, Aivar Sõerd ja Kaja Sepp teatasid, et lahkusid erakonnast maailmavaateliste erimeelsuste tõttu ning jätkavad edaspidi Reformierakonnas.

Tarmo Mänd.

FOTO: Toomas Huik


Endised rahvaliitlased teatasid ühispöördumises, et jätkavad oma tegevust Reformierakonnas.

Poliitikute teatel astusid nad Rahvaliitu ajal, mil erakonnal oli selge suund ja kindel roll Eesti riigi ülesehitamisel ja arendamisel ning tugev juhtimine, mille tulemusel suutis erakond kanda oma missiooni ja kaitsta oma valijate huve. «Nüüd on olukord sootuks teistsugune,» teatasid nad.

Tänasele Rahvaliidule on nende hinnangul mõjunud laastavalt erakonnasisene suunamuutmise survestus. «Riigikogu külastanud jõuluvana kingitud kompass oli siiski õigustatud - Rahvaliit on kaotanud selge orientatsiooni. Me ei pea õigeks teguviisi, kus poliitikud oma eesmärkide saavutamiseks püüavad muuta kogu erakonna seniseid vaateid ja väärtusi,» leidsid lahkujad.

Rahvaliidu kongressil võetud hoiak ühendada jõud vasaktsentristlike erakondadega tähendab erakonna liikmetele sisuliselt valikut kahe suure poliitilise suuna vahel. «Peame õigeks kuuluda sellele poolele, mis vastab meie maailmavaatele. Me ei saa nõustuda, et seni tsentrist paremal asetsev erakond muudetakse vasakpoolseks,» rõhutasid vastsed reformierakondlased.

Majanduslanguse tingimustes tuleb nende kinnitusel igal erakonnal näha ühiskonda ja riiki tervikuna ning teha neidki otsuseid, mis esmapilgul laialdast toetust ei leia.

«Meie otsus on pikalt kaalutletud - see sai alguse möödunud aasta kevadel, mil Rahvaliit otsustas mitte võtta valitsusvastutust. Oleme veendunud, et valitsusparteina oleksime koalitsioonis olnud toekas partner kriisist väljumisel ning suutnud seista oma valijate huvide eest. Valitsusse minek oli Rahvaliidu võimalus, millest loobumine oli suur viga. See tõi kaasa ka vähemusvalitsuse, mis on raske katsumus majanduskriisis olevale riigile. Rahvaliidu kuulumisel valitsusse oleks maaelanikkonna ja omavalitsustegelaste huvid paremini esindatud,» seisab pöördumises.

«Selleks, et jääda truuks oma poliitilistele tõekspidamistele ja arusaamadele, tuleb meil lahkuda,» ütlesid Sõerd, Mänd ja Sepp.

Nad on otsustanud oma tegevust jätkata Reformierakonnas. «Et ka edaspidi saaksime osaleda jätkusuutliku riigi rahandus- ja eelarvepoliitika kujundamisel ning anda oma panus piirkondliku elu edendamisel ja omavalitsusvaldkonna arendamisel.»

Tagasi üles