Eerik-Niiles Kross lahkub kaitseministri nõuniku kohalt

Eerik-Niiles Kross.

FOTO: Andres Haabu

IRLi poliitik ja endine luurekoordinaator, Tallinna linnavolikogu opositsiooniliider Eerik Niiles Kross esitas täna kaitseminister Urmas Reinsalule lahkumisavalduse, millega lõppes tema kolmekuune nõunikukarjäär.

Postimees edastab Eerik-Niiles Krossi avalduse:

«Esitasin täna kaitseministrile lahkumisavalduse nõuniku ametikohalt. Ma ei soovi anda kellelegi võimalust süüdistada Eesti Vabariiki, kaitseministeeriumi või minu erakonda mulle kahtlasena näiva «kaitse» pakkumises. Nagu olen varem rõhutanud, poliitikute käitumine peab mitte ainult olema, vaid ka näima aus.

Kutsun kõiki üles mulle küsimusi esitama avalikult. Vastan hea meelega faktipõhistele küsimustele ja meenutan, et kõige tõesemad, ehkki sageli mitte konspiratsiooniteoreetikute poolt soovitud vastused asjaosaliste kohta annavad asjaosalised ise.

Ma kavatsen loomulikult oma huve ja head nime kaitsta, kõige selgem ja vahetum on seda teha eraisik Eerik-Niiles Krossi positsioonilt.

Ma ei soovi lasta rahvuslike huvideta poliitkemplejatel heita varju Eesti kaitseministeeriumile ja riigikaitsele. Need on minu jaoks liiga olulised asjad.

Ma jätkan rõõmsal meelel aktiivset osalemist Eesti poliitikas ja ei vaja selleks kellegi «katet». Eriti teeb mulle muret Eesti liigne hambutus välispoliitikas ja strateegiliste majandushuvide sage ohverdamine väikestele sisepoliitilistele huvidele.

Loomulikult kasutan oma õiguste kaitseks kõiki seadusega lubatud vahendeid.»

Tagasi üles
Back