Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestlased suhtuvad immigrantidesse üha positiivsemalt

FOTO: SCANPIX

President ütles aastapäevakõnes, et ilma massilise sisserändeta on raske kindlustada Eesti püsimajäämist, kuid samas viitavad mitmed teadlased sisserändele kui paratamatusele.

Tartu Ülikooli analüütik Ave Roots analüüsis Euroopa Sotsiaaluuringu andmetele tuginedes eestlaste suhtumise muutumist immigrantidesse ajavahemikul 2004-2012 ning selle perioodi jooksul on eestlaste suhtumine immigrantidesse muutunud järjest vähem negatiivseks, vahendas ERR uudised.

Üha enam ollakse valmis lubama immigrante nii samast rahvusest ja rassist, kui ka erinevast ja ühtlasi ollakse avatumad tulijatele vaesematest riikidest väljaspool Euroopa Liitu.

Eesti keskmine 4,7 jääb küll selle poole peale, kus arvatakse, et immigrandid saavad riigilt rohkem kui panustavad, aga siiski on hinnangud immigrantide suhtes palju positiivsemad, kui enamikes Euroopa riikides, selgitas Roots. «Seega võib öelda, et suhtumises immigrantidesse oleme Euroopas üsna keskmised.»

Tagasi üles
Back