Kross: Savisaar on kaotanud kontakti reaalsusega

Eerik-Niiles Kross

FOTO: Andres Haabu / Postimees

Tallinna linnavolikogu IRLi fraktsiooni esimees Eerik-Niiles Kross leiab, et Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaare Ukraina-teemaline avaldus annab põhjust kahtlustada, et Savisaar on kaotanud sideme reaalsusega.


«Tallinna linnapeaga lood kurvad. Pärast eilset telefonivestlust president Putiniga ütles Angela Merkel, et ta pole kindel, kas Putin on kokkupuutes reaalsusega. Savisaare puhul on sama küsimus isegi õigustatum,» tõdes Kross.

Täna hommikul tegid maailma seitsme juhtiva tööstusriigi valitsusjuhid avalduse, millega toetasid Ukraina valitsust ja kinnitasid, et abistavad neid nende koostöös IMFiga, et kiirkorras saavutada Ukrainale majandusabi. Üleeile avaldas Ukraina valitsusele tunnustust USA välisminister, tõstes esile harukordset kaalukust ja külma närvi, millega uus Ukraina valitsus on seni vastu seisnud Vene sissetungile ja destabiliseerimiskatsetele. Täna arutavad Ukraina uue valitsuse ja Ukraina rahva toetamist Euroopa Liidu välisministrid, Eesti sealhulgas, loetles Kross.

«Ukraina rahvas ja uus valitsus vajavad praegu kõige enam stabiilsust ja rahvusvahelist toetust, et sellest konfliktist väljuda, otsustas eile Eesti riigikaitsenõukogu. Sel taustal on absurdile lähenev Tallinna linnapea avaldus, millega ta kuulutab Ukraina valitsuse mittelegitiimseks. Tõsi, Ukraina praeguse võimu legitiimsust ei tunnusta ka Vene Föderatsioon. Enam-vähem sama juttu, mida täna Savisaar, ajas üleeile õhtul ÜROs ka Vene suursaadik Vitali Tšurkin,» ütles Kross.
Krossi sõnul on tervitatav, et Savisaar on otsustanud Kiievi teemal sõna võtta ning ütles, et järgmisena sooviks tutvuda linnapea arvamusega Krimmi poolsaarel toimuvast.
 

Tagasi üles